Poniedziałek, 16 września 2019
imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Strona główna

Konferencja o zdrowiu

28.11.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

Seniorzy uczestniczyli w „Weekendowej konferencji o zdrowiu”, która miała miejsce w Dworku Modrzewiowym i hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu 25 i 26 listopada 2017r.

 

 

 

Urozmaicone zajęcia dotyczące zdrowia, odżywiania i aktywności i ruchowej wzbogacone zostały przez organizatora Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Mirzec” bogatą porcją kultury. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Konferencję w piątkowy wieczór otworzyli: wójt Mirosław Seweryn oraz wiceprezes stowarzyszenia Agata Mundzik, po czym rozpoczął się panel dyskusyjny z udziałem lekarza pierwszego kontaktu Agnieszki Łęgowik, otolaryngologa Doroty Millak-Wojtan, farmaceuty Izabeli Stępień-Spyry oraz fizjoterapeuty Przemysława Gralca. Panel poprowdził Tomasz Kuźdub. Uczestniczyli w nim m.in. przewodnicząca Agnieszka Idzik-Napiórkowska, radni Jan Raczyński i Stanisław Seweryn oraz dyrektor Dorota Tomaszewska. Wieczór zakończył występ Teatru Seniora ze Skarżyska-Kamiennej, który swymi brawurowo wykonanymi piosenkami i skeczami porwał do zabawy publiczność.

W niedzielę zajęcia odbywały się przez dwie godziny w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu, gdzie organizatorzy przygotowali catering dietetyczny i krótkie omówienie zasad prawidłowego żywienia w dojrzałym wieku w chorobach dietozależnych oraz instruktażowe zajęcia nordic walking’u prowadzone przez Jolantę Żak, po czym seniorzy znowu zawitali do Modrzewiowego Dworku, by spotkać się ze znakomitym aktorem teatralnym i filmowym Marianem Dziędzielem. Tę część spotkania poprowadził Dariusz Rekosz, a gościa znanego z takich chociażby filmów jak „Wesele”, Dom zły”, „Drogówka” czy też „Panny ze Lwowa” przywitał wójt Mirosław Seweryn.

Konferencję, na którą seniorzy mogli dojechać bezpłatnie, podsumowała prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Mirzec” Katarzyna Kąpała, dziękując serdecznie wszystkim, którzy zechcieli wziąć w niej udział.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl