Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Szkolne wieści z Tychowa Nowego

27.11.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia trzech pierwszych miesięcy roku szkolnego 2017/2018.

 

 

 


Sprzątanie Świata

„Nie ma śmieci - są surowce”- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania. Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym wzięli  udział w tej ekologicznej akcji  27 września. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki ruszyli sprzątać wyznaczony teren.  Po zakończonej akcji, każdy miał poczucie, że przyczynił się do tego, że najbliższa okolica jest czysta i zadbana.

Dzień Edukacji Narodowej
13 października w Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice. Na scenie zaprezentowali się  uczniowie w humorystycznym programie przygotowanym pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Izabeli  Matysek oraz nauczyciela wychowania fizycznego – Damiana Szyszki. Po występie pani dyrektor skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły wiele ciepłych słów i nagrodziła ich za osiągnięcia dydaktyczne oraz zaangażowanie w życie szkoły. Na koniec życzenia wszystkim nauczycielom złożyła przedstawicielka Rady Rodziców – Monika Figiel.

Ślubowanie pierwszoklasistów
20 października  w szkole odbyła się niecodzienna uroczystość  -  ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy I.  Swoją obecnością „bohaterów dnia” zaszczycili sekretarz gminy Mirzec pani Marta Ziomek, przewodniczący komisji Oświaty pan Jan Raczyński, radny Tychowa Nowego pan Sylwester Spadło i sołtys pani Jadwiga Matysek. Dyrektor szkoły pani Aneta Borowska gorąco powitała przybyłych gości oraz całą szkolną społeczność. W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas I - III pod opieką wychowawczyni  klasy I Jolanty Węgrzyn. Pierwszaki w swoim wystąpieniu  udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych uczniów. Swój pierwszy egzamin zdali doskonale i można było przystąpić do ceremonii. Po wprowadzeniu pocztu flagowego pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną. Następnie pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczniowie udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali dla nich rodzice. Moment składania ślubowania oraz akt pasowania na ucznia na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich rodziców.

Śniadanie Daje Moc !

„Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnoszący naszą świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dzieci. 8 listopada w Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym obchodzono Dzień Zdrowego Śniadania. Wychowawcy klas 0 - III wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie przystąpili do tworzenia smacznych, kolorowych, zdrowych kanapek, owocowych i warzywnych sałatek z dostępnych produktów spożywczych. Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjadali z ogromnym apetytem. Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia.

Święto Niepodległości
W poniedziałek 13 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie VII, VI i V klasy, pod kierunkiem Edyty Drożdżał przygotowali i przedstawili program artystyczny „Droga do niepodległości”, w którym przypomnieli walkę i poświęcenie kolejnych pokoleń Polaków o niepodległą ojczyznę. Zgromadzeni uczniowie wspólnie z występującymi odśpiewali hymn, z dużym zainteresowaniem obejrzeli występ i nagrodzili brawami biorących w nim udział kolegów.

Akcja "Pierwszaki 2017/2018 - zdrowo i bezpiecznie do szkoły"
13 listopada 2017r. uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni Jolanty Węgrzyn pojechali do SCK w Starachowicach na spotkanie uczniów klas pierwszych w ramach akcji  „Pierwszaki 2017/2018 - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". Celem przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego stylu życia. O bezpieczeństwie na wsi i szkodliwości trujących substancji opowiadali pszczółka Kruszynka i bączek Okruszek z wioski Krusikowo, czyli pracownicy starachowickiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Po nich na scenie zaprezentowali się strażacy z KP PSP w Starachowicach, którzy m.in.  przypomnieli jak należy zachować się w razie pożaru. Natomiast policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji omówili zasady bezpieczeństwa na drodze. Na koniec pierwszaki  pozowały do klasowych zdjęć, które zostaną wydrukowane w specjalnym dodatku do „Echa Dnia”,  „Pierwszaki 2017” 7 grudnia! Patronat nad akcją objęli prezydent Starachowic Marek Materek i wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

Tekst: Jolanta Węgrzyn, Izabela Matysek, Edyta Drożdżał
Foto: Jolanta Węgrzyn, Ewa Derlatka, Rafał Matysek

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl