Wtorek, 11 grudnia 2018
imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Aktualności

W drodze na szczyt

08.11.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

„W drodze na szczyt” to projekt Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw II edycja realizowany przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój oraz Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży, dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

Uczestnicy popołudniowych treningów piłki nożnej prowadzonych przez trenera Damiana Szyszkę mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw II edycja realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój oraz Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży dofinansowanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt został podzielony na 3 działania.

Pierwszym działaniem był wyjazd do Ostrowca na mecz ligowy KP KSZO 1929 ze Stalą Rzeszów. Rodzice sportowców mieli możliwość pojechania ze swoimi dziećmi. Dodatkową niespodzianką dla rodziców było zobaczenie swoich pociech wyprowadzających na stadion zawodników. Młodzi piłkarze mieli szansę poczuć się jak zawodowcy na pełnowymiarowym stadionie przy trybunach pełnych kibiców. Ważnym aspektem było wspólne z rodzicami kibicowanie ostrowieckiej drużynie.

Drugim działaniem był wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w szkole o profilu sportowym w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego. Młodzi sportowcy zwiedzili szkołę, spotkali się z rówieśnikami uczęszczającymi do klas z dużo większym wymiarem godzin wychowania fizycznego. Kolejnym punktem było spotkanie z piłkarzami trzecioligowego Klubu Sportowego KP KSZO 1929 Ostrowiec na stadionie klubu. Mali sportowcy najpierw spotkali się z zawodowymi piłkarzami klubu, którzy opowiedzieli im o swojej pracy, treningach, rozgrywkach, sukcesach i porażkach. Obejrzeli piłkarski ośrodek treningowy i stadion klubu. Wzięli udział w półtoragodzinnym treningu na stadionie klubu sportowego z zawodnikami klubu. Mieli możliwość przygotowania się do treningu w szatniach klubowych. Zobaczyli stadion od zaplecza. Mieli okazję zobaczyć na żywo jak wygląda trening, który przygotowuje do odnoszenia sukcesów, zobaczyli ile wymaga on wysiłku i jak poważnie trzeba do niego podchodzić, aby był w pełni skuteczny. Po zakończeniu tej części dołączyli do grupy sportowców i rozpoczęli wspólny profesjonalny trening. Dorośli sportowcy pokazali maluchom jak trenować i w pełni rozwijać swoje uzdolnienia. Po wyczerpującym treningu każdy sportowiec powinien zregenerować organizm, więc mali sportowcy jak zawodowcy udali się na basen hotelu Europa w Starachowicach. Dwugodzinna wizyta na basenie miała charakter rekreacyjny, ale pod okiem instruktora ratownika, aby dzieci mogły odreagować stres i nabrać sił.


Trzecim działaniem były dodatkowe treningi, na które byli zapraszani goście mogący w różny sposób pomóc i zmotywować dzieci do trenowania i właściwego dbania o swoje zdrowie. Był to cykl 5 treningów po zakończeniu których sportowcy spotkali się z:
1) trenerem zawodowych piłkarzy Krzysztofem Szyszką - tatą trenera, który opowiedział im o swojej przygodzie ze sportem,
2)pielęgniarką Mileną Kawalec, która opowiedziała jak dbać o swoje zdrowie i ciało zwłaszcza przy dużym wysiłku fizycznym oraz jak reagować w razie wypadków
3)intendentem, dietetykiem Wiolettą Cioroch, która opowiedziała o zdrowym odżywianiu i o tym jak ważne jest ono, gdy dużo trenujemy,
4)kucharzem Renatą Wójcik, która opowiedziała o ciekawych i prostych przepisach na zdrowe i pożywne posiłki dla sportowców,
5)na ostatnim spotkaniu rozegrany został mecz dzieci kontra rodzice ze względów pogodowych na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu.

Tekst i foto: Anna Kawalec


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171


Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl