Poniedziałek, 16 września 2019
imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Strona główna

Październikowe wieści z mirzeckiego przedszkola

07.11.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przedszkolaki nie mogą narzekać na nudę.

 

 

 


Koziołek Matołek u przyjaciół

11 października z Pacanowa trafił do przedszkola Koziołek Matołek. Czekała na niego liczna gromadka przedszkolaków, dobrze znających jego przygody spisane przez Kornela Makuszyńskiego. Rozbrykany Koziołek opowiadał o nich, maluchy zaś słuchały z zaciekawieniem, odgadując przy tym wiele trudnych zagadek. Wykazały się również znajomością „kozich” przysłów. Wielką atrakcją dla najmłodszych okazało się podkuwanie Koziołka. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci wpisały się do Klubu Koziołka Matołka.

Wycieczka do teatru
By zgłębić tajniki teatru 10 października przedszkolaki wyruszyły autokarem do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Tam właśnie aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zaprezentowali dla nich spektakl pt. „ Alicja w zaczarowanej krainie”. Pozwolił on dzieciom przenieść się w świat pełen ciekawych zdarzeń i wspaniałego humoru. Spotkanie z teatrem dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i było okazją do poszerzenia wiadomości z tego zakresu.

Spotkanie z pisarzem
16 października przedszkole odwiedził niezwykły gość Jakub Skworz - znany i lubiany autor książek dla dzieci, który przybył na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Mircu. Podczas spotkania najstarsze przedszkolaki z grupy „Biedronki” odkrywały z gościem świat Księżniczki Adeli i moc przyjaźni. Pisarz znając upodobania dzieci, urozmaicił swoją opowieść prezentacją multimedialną, a następnie zaprosił najmłodszych do układania puzzli, odgadywania przedmiotów po dotyku oraz kolorowania obrazków. Przedszkolaki wykazały się kreatywnością i nauczyły się jak radzić sobie z uczuciem zazdrości.

Wycieczka do muzeum
Najstarsza grupa przedszkolaków wzięła udział w IX Festynie Ekologicznym „Zaginiony świat naszej Ziemi”, który zorganizowano w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tegoroczna edycja festynu „Wielkie dzieło małej pszczoły” objęta została patronatem starosty starachowickiego oraz prezydenta Starachowic. Działo się to 18 października. Podczas imprezy najmłodsi poznali życie pszczół oraz ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Nasze przedszkolaki zgodnie z regulaminem oprócz prac plastycznych dostarczyły również domek dla pszczół, stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody. Po prezentacji artystycznej na dzieci czekał słodki poczęstunek. Chętni mogli obejrzeć także ciekawą wystawę poświęconą pszczołom. Nie zabrakło również upominków dla naszych przedszkolaków.

Spotkanie z policją
23 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzili pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni, poznały numery alarmowe, dzięki którym można wezwać pomoc. Najmłodsi dowiedzieli się również, że nie należy ufać nieznajomym, uzyskali także wiele cennych wskazówek, dzięki którym można uniknąć kłopotliwych i niebezpiecznych sytuacji. Chętni demonstrowali bezpieczną postawę, jaką należy przyjąć w kontakcie z groźnym psem.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska, Ewelina Maleta

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl