Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Szkolne wieści z Trębowca

02.11.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia września i października.

 

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4.09.2017r. dyrektor Krystyna Tomkowska przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców w nowym roku szkolnym, życząc im wszelkich sukcesów i efektywnej pracy. Następnie uczniowie udali się do swoich klas i wychowawców, by poznać nowy plan lekcji. Pełni zapału i nowych postanowień udali się do domów, aby przygotować się na kolejny rok nauki.

Sprzątanie Świata

25.09.2017r. uczniowie szkoły w Trębowcu wzięli udział w corocznej akcji Sprzątania Świata. Zadbali o porządek na boisku szkolnym, placu zabaw i terenie wokół budynku szkoły. Nie zapomnieli również o pielęgnacji krzewów, które własnoręcznie posadzili kilka lat temu przy ogrodzeniu. Po skończonej pracy wspólnie zasiedli  przy ognisku. Nad przeprowadzeniem akcji czuwały panie: Małgorzata Rokita, Katarzyna Niewczas i  Dorota Tomkowska

Dzień Chłopaka

29 września w każdej z klas został zorganizowany Dzień Chłopaka. Dziewczyny złożyły życzenia i wręczyły Panom upominki. Rodzice zadbali o zorganizowanie słodkości i herbatki. Dzięki wspólnie spędzonym chwilom klasy zintegrowały się i miały czas, by się lepiej  poznać.

Występ cyrku "Focus"

4.10.2017r. do naszej szkoły przyjechała grupa cyrkowa „Focus”, która zademonstrowała tajemnicze sztuczki, magiczne śpiewy i tańce. Dzieciom bardzo przypadły do gustu cyrkowi przyjaciele, czyli: puszysty królik, tresowany pies pudelek oraz pokaźnych rozmiarów legwan. Chętnie uczestniczyli w zabawach, które przygotowali artyści, przecież każdy chciałby zostać czarodziejem. Uczniowie świetnie się bawili. Po występie każdy chętny mógł nabyć u cyrkowców czarodziejski upominek.

Akademia papieska
9 października uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze i śpiewali pieśni w hołdzie Janowi Pawłowi II. Tegorocznej uroczystości przyświecało hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. Do szkoły przybył radny i sołtys Trębowca Stanisław Seweryn, by wspólnie z dziećmi wyrazić podziękowanie za życie i naukę Wielkiego Papieża. Uroczystość została przygotowana przez nauczycielki Bożenę Dróżdż i Małgorzatę Rokitę.

Wycieczka do Skarżyska-Kamiennej
10 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wyruszyli do SCK w Skarżysku-Kamiennej, gdzie obejrzeli musical pt. „Alicja w zaczarowanej krainie”. Dzieciom bardzo podobał się występ i oglądały go jak zaczarowane. Następnie udały się do Muzeum Orła Białego. Uczniowie obejrzeli w nim liczne eksponaty - pamiątki z czasów II wojny światowej. Z zainteresowaniem słuchali opowiadań przewodnika i oglądali zgromadzony sprzęt. Każdy mógł zasiąść za sterami ogromnego samolotu i poczuć się jak prawdziwy pilot. Na zakończenie wszyscy udali się na posiłek i pełni wrażeń powrócili do Trębowca.

„Bezpieczni na drodze”
12.10.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z policją na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Pogadanka policjantów, rozmowa z dziećmi oraz przygotowane przez funkcjonariuszy znaki drogowe służyły utrwaleniu wiedzy i uczuleniu dzieci na niebezpieczeństwa czyhające na drodze i  wynikające z niewłaściwego zachowania się. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali funkcjonariuszy i aktywnie uczestniczyli w pokazowych ćwiczeniach. Zadawali też mnóstwo pytań, dzięki czemu pogłębili swoją wiedzę i z pewnością będą wiedzieć, jak należy zachowywać się jako pieszy.

Dzień Nauczyciela
13. 10. 2017r. odbyła się akademia poświęcona nauczycielom i pracownikom oświaty. Uczniowie słowem i piosenką wyrazili słowa wdzięczności za trud pedagogiczny. Wręczyli wychowawcom, kadrze pedagogicznej i pracownikom obsługi piękne kwiaty oraz własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice zorganizowali słodki poczęstunek. Akademia została przygotowana pod okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego Doroty Tomkowskiej i Katarzyny Niewczas.

Ślubowanie
19 października odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Trębowcu  naszych pierwszoklasistów: Mateusza Spadły, Leny Działak, Martyny Strycharskiej, Filipa Rułki, Dawida Zawady, Dawida Ziółko, Rafała Sobczyka i Jakuba Kolasy. Dzieci wyśmienicie odpowiadały na pytania smerfów i krasnali ze starszych klas.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Mirosław Seweryn - wójt gminy Mirzec, Stanisław Seweryn - radny i sołtys Trębowca, Agata Mundzik - kierownik Centrum Usług Wspólnych i Jan Raczyński - przewodniczący komisji oświaty.
Pierwszoklasiści otrzymali prezenty od uczniów klasy III, od swoich rodziców oraz od przybyłych gości.
Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Nad przygotowaniem uroczystości czuwali wychowawczyni Dorota Tomkowska i pozostali nauczyciele.

Tekst: Krystyna Tomkowska
Foto: Katarzyna Niewczas

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl