Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Wakacje nie muszą być nudne

23.07.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

„Wakacje nie muszą być nudne” pod takim hasłem Zespół Szkół w Mircu zorganizował półkolonie letnie dla dzieci z terenu gminy Mirzec w wieku od 6 do 12 lat.

 

 

Zajęcia były organizowane w dniach 10-21 lipca 2017r. w godzinach od 900 do 1300. Wzięło w nich udział 25 uczestników. Celem półkolonii było między innymi:
-  integracja, nawiązanie przyjaźni i pokazanie ciekawych form spędzania wolnego czasu;
-  wspólne gry i zabawy;
- uświadamianie, czym jest uzależnienie i propagowanie zdrowego stylu życia, rozwiązywanie konfliktów bez użycia przemocy;
- rozwijanie własnych zainteresowań.

Pierwszego dnia pani dyrektor Alicję Raczyńską serdecznie przywitała uczestników, zapoznała ich z regulaminem oraz przedstawiła program i opiekunów: panią Justynę Pastuszkę i panią Annę Chmolowską. By ułatwić dzieciom zapoznanie się, półkolonie rozpoczęły się dyskoteką integracyjną. Podczas zabawy dzieci brały udział w konkursach i zabawach tanecznych. Każdy z uczestników mógł zaprezentować swoje hobby, pasje i umiejętności wokalno-taneczne w konkursie „Mam Talent”. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników półkolonijnych atrakcji cieszyły się zajęcia na orliku. Dzieci rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami. Codziennie dzieci uczestniczyły w różnych formach wypoczynku, brały udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, profilaktycznych, plastycznych, muzycznych, komputerowych i ekologicznych.
Aby urozmaicić zajęcia, do udziału w półkoloniach opiekunowie zaprosili przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu. Dzieci wzięły udział w akcji „Bezpieczne wakacje”. Pani policjantka oraz strażacy z OSP w Mircu przypomnieli zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Przeprowadzili warsztaty dotyczące zagrożeń związanych z narkotykami i alkoholem oraz innymi używkami, które czyhają na dzieci przez cały rok, a szczególnie w wakacje. Wyjątkową atrakcją był pokaz sprzętu strażackiego, wykorzystywanego w akcjach ratunkowych. Dzieci obejrzały również wóz strażacki. Dzięki tym zajęciom utrwaliły wiedzę o bezpieczeństwie i  najczęstszych przyczynach urazów. Podniosły swój poziom ostrożności i wyobraźni o konsekwencjach nieprzemyślanych działań, poznały sposoby udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały także zasady zdrowego odżywiania, a podczas zajęć kulinarnych samodzielnie przygotowały drugie śniadanie.

Ostatnim punktem programu było pożegnalne grillowanie. Pieczenie kiełbasek, jak zawsze wyzwoliło w dzieciach wiele energii, zapału. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. W uroczystym podsumowaniu uczestniczyły: pani sekretarz gminy - Marta Ziomek, pani Agata Mundzik - kierownik Centrum Usług Wspólnych, przedstawiciel GOPS w Mircu - pani Marta Drożdżał oraz dyrekcja Zespołu Szkół - pani Alicja Raczyńska i Iwona Gralec.

Dzięki zaangażowaniu pań prowadzących półkolonie i przedstawicieli instytucji wspierających zajęcia cieszyły się bardzo dużą frekwencję, a liczne sugestie i zapytania o to, czy w przyszłym roku podobne półkolonie się odbędą, wskazują, iż połączenie wypoczynku z wakacyjną edukacją jest inicjatywą trafioną i można ją z powodzeniem kontynuować.

Uczestnicy wraz z rodzicami i organizatorzy półkolonii składają serdeczne podziękowania wójtowi gminy Mirzec - panu Mirosławowi Sewerynowi za objęcie zrealizowanej inicjatywy honorowym patronatem i finansowe wsparcie.

Tekst i zdjęcia: Anna Chmolowska i Justyna Pastuszka

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl