Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Służby mundurowe w Szkole Podstawowej w Osinach

03.12.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W poniedziałek 28 listopada w Szkole Podstawowej w Osinach odbyło się spotkanie uczniów z policjantami oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

 

 

 

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować koleją oraz jak zachować się na dworcu i w rejonie torowiska. Policjanci zapoznali uczniów z zasadami obowiązującymi rowerzystów, motorowerzystów oraz pieszych. Uczulali na noszenie elementów odblaskowych po zmroku i odzieży ochronnej podczas jazdy rowerem.

Zwieńczeniem spotkania ze służbami mundurowymi był pokaz tresury psa Maksa oraz rozstrzygnięcie dwóch konkursów – wiedzy oraz plastycznego, przygotowanych przez panią Ewelinę Śpiewak.

Dzieci z klas młodszych wykonały prace plastyczne na temat „Z czym kojarzy ci się praca policjanta”. Zwycięzcami zostali: Wioletta Kwapisz (kl. II), Kacper Niewczas (kl. II) oraz Zuzanna Biesiadecka (kl. III).

Klasy starsze brały udział w konkursie wiedzy pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Eliminacje szkolne wyłoniły sześciu finalistów: Natalię Łyżwę   (kl. IV), Kamila Gwoździa (kl. IV), Ewelinę  Jabłońską (kl. V), Dominikę Bilską (kl. V), Olę Lipiec (kl. VI) i Jakuba Celucha  (kl. VI). Uczniowie losowali pytania przygotowane przez funkcjonariuszy policji i udzielali na nie odpowiedzi w obecności całej społeczności szkolnej.

Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy V Dominika Bilska.  Drugie miejsce zajęła Ola Lipiec, a trzecie miejsce Jakub Celuch.

Zwycięzcy konkursów plastycznego i wiedzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Policjanci nie zapomnieli także o organizatorach. Nauczycielki otrzymały kamizelki odblaskowe, które mają podnieść bezpieczeństwo podczas rowerowych wycieczek szkolnych. Policjanci rozdali uczniom elementy odblaskowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance, która z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w Osinach.
Tekst: SP Osiny

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl