Wtorek, 11 grudnia 2018
imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje ze szkół

Szkolne wieści z Tychowa Starego

30.06.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Prezentacja szkolnych talentów, imprezy sportowe, wycieczka i rodzinny piknik ta najważniejsze wydarzenia maja i czerwca w tychowskiej szkole.

 

 

 

Mam Talent
19.05.2017r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”. Wystąpiło w nim 13 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie zaprezentowali  szeroki wachlarz umiejętności i talentów. Były śpiewy, taniec, gra na instrumencie oraz pokaz układania kostki. Jury w składzie Aldona Obara – przewodnicząca, Beata Witkowska, Kazimiera Sobczyk i Sławomir Majchrzak wyłoniło zwycięzców.

Klasy 0-III
I Zuzanna Gwóźdź i Ania Zięba - śpiew i układ taneczny;
II Weronika Lucińska - rysunek;
III Zuzanna Spadło – śpiew;
IV Julia Stępień - śpiew;
IV Julia Kozieł - śpiew;
V Aleksandra Nobis – śpiew.

Klasy IV – VI
I Julia Gwóźdź - śpiew;
I Damian Kawałek – układanie kostek;
II Karolina Niewczas i Amelia Przygoda – układ taneczny;
III Maciej Bąk – gra na gitarze;
IV Zuzanna Niewczas – rysunek.

Uczniom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do prezentowania swoich umiejętności w kolejnych edycjach konkursu.

Konkurs przygotowała Izabela Surdy-Niewczas, która dziękuje wszystkim nauczycielom za okazaną pomoc. W szczególności Ewie Szot, Monice Myszce i Ewelinie Zwolińskiej.

Tekst: Izabela Surdy – Niewczas

Wycieczka klas 0-III do Farmy Iluzji w Trojanowie
24  maja 2017 r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka wyjechali na wycieczkę do Mościsk koło Trojanowa.

Celem podróży był Park Edukacji i Rozrywki, w którym dzieci z klas 0 – III mogły się nie tylko bawić, ale też uczyć. Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie. Można było dostrzec tam wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Najwięcej wrażeń wywołały: Labirynt Luster i Tunel Zapomnienia, a także Zakręcony Domek. Ciekawym przeżyciem było wejście do Pokoju Amesa oraz do Latającej Chaty Tajemnic. Atrakcją wycieczki było szukanie wyjścia z wiklinowego labiryntu.

Na farmie dzieci mogły obcować z iluzyjnymi eksponatami typu: Magiczny Domek, Lewitujący Kran i Studnia Nieskończoności. Dodatkowo można było do woli bawić się na Polu Dmuchańców i na drewnianym placu zabaw. To była wspaniała wyprawa, z której przywieźliśmy pamiątki, zdjęcia i bardzo miłe wspomnienia.

Tekst: Dorota Niewczas

Tydzień Sportu
Uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym czynnie włączyli się w obchody  IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Głównym celem imprezy sportowo – rekreacyjnej było: rozwijanie tężyzny fizycznej, sprawności ruchowej, zwinności, szybkości i dokładności oraz wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania różnych konkurencji.

Impreza w formie rywalizacji międzyklasowej odbyła się 30 maja 2017 roku. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami Dorotą Niewczas, Aldoną Obarą i Ewą Szot.

Dzieci startowały w różnych konkurencjach, zdobywając punkty, które składały się na wynik całej grupy. Ocenie podlegała: szybkość, zwinność, celność  i  dokładność.

Na zakończenie imprezy dyrektor szkoły Beata Witkowska wręczyła wszystkim uczestnikom słodkie nagrody.

Tekst: Dorota Niewczas

Festyn Rodzinny "Czas na zdrowie"
10 czerwca  2017 roku przy Szkole Podstawowej im K. Kupczyka w Tychowie Starym odbył się Festyn Rodzinny, którego celem przewodnim  była integracja środowiska szkolnego i rodzinnego, wzmacnianie więzi rodzinnej, dobra wspólna zabawa oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Uroczystość otworzyła dyrektor Beata Witkowska, która serdecznie przywitała  licznie przybyłych gości, a wśród nich wójta gminy Mirzec pana Mirosława Seweryna oraz przewodniczącą Rady Gminy panią Agnieszkę Idzik-Napiórkowską, życząc wszystkim wspaniałej zabawy i dobrego humoru. W rolę konferansjerów wcielili się uczniowie klasy VI Weronika Mirota i Jakub Rudziński, którzy poprowadzili całą imprezę.

W pierwszej części programu  zarówno dzieci  szkolne, jak i rodzice wzięli udział w projekcji filmu pt. "Śmietnik w mojej głowie". Na scenie jako pierwszy wystąpił szkolny dziecięcy zespół ludowy, który  w barwnych strojach pięknie zatańczył  i zaśpiewał. Swoje umiejętności zaprezentowali także uczestnicy szkolnego konkursu  Mam Talent. Najmłodsze dzieci z klasy 0 pokazały ciekawe układy choreograficzne i zaśpiewały dla swoich bliskich. Inni uczniowie przedstawili scenkę pod tytułem "Jak Mama Tatę poznała". Program zarówno wzruszył, jak i rozśmieszył widzów. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl, w którym dzieci  przebrane za leśne zwierzątka oraz grzyby mówiły o właściwym zachowaniu się w lesie.

Uczniowie klas starszych także pamiętali o swoich bliskich, śpiewając im piękne  piosenki. Następnie wszystkie dzieci wręczyły swoim mamom i tatom upominki w kolorowych pudełeczkach -  broszkę i breloczek.

W kolejnej części festynu odbyły się gry i zabawy sportowe dla "Małych i Dużych", a  dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody.W międzyczasie można było skosztować pysznych i  zdrowych potraw przygotowanych przez rodziców i członków grupy Bośmy Ekolodzy oraz odwiedzić stoiska regionalnych producentów. Atrakcji było o wiele więcej, choćby: pokazy straży pożarnej i  policji, mechaniczne koniki, łódeczki w basenie, malowanie twarzy, popcorn i cukrowa wata.

Dyrektor szkoły  składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania festynu: nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom, bo to dzięki nim tegoroczny piknik mógł nabrać prawdziwie rodzinnego wymiaru.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki których uprzejmości i dobremu sercu przygotowano wiele atrakcji, a mianowicie: panu Piotrowi Belowskiemu właścicielowi firmy BEL – MET w Ostrożance, Zbigniewowi Danielczykowi z Banku Santander, pracownikom Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec,  pani Justynie Swat.

Tekst: Dorota Niewczas
Foto: Ewelina Zwolińska, Aneta Kruk


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171


Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl