Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Czerwcowe wieści z Publicznego Przedszkola w Mircu

30.06.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Czerwiec w przedszkolu to czas wielu ważnych wydarzeń dla najmłodszych.

 

 Dzień Dziecka
Ten radosny dzień przedszkolaki spędziły na sportowo. W sali rekreacyjnej próbowały swoich sił w wielu konkurencjach sprawnościowych, ćwicząc szybkość, zwinność, utrzymanie równowagi ciała, rzuty do celu, koordynację wzrokowo- ruchową, pokonywanie przeszkód oraz umiejętność współdziałania z partnerem. Nie zabrakło również wesołych zabaw na powietrzu. Chętni ustawiali się w długiej kolejce do malowania twarzy a zdolne panie miały pełne ręce roboty. Niemałą niespodziankę sprawił przedszkolakom wójt Mirosław Seweryn, który tak jak i dyrektor Renata Koriat złożył im serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka i obdarował słodyczami.  Pokaz tańca Przedszkolaki uczęszczające na dodatkowe zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę Centrum Edukacyjnego ATUT Ewę Markowską 5 czerwca dały popis swoich tanecznych umiejętności, bowiem w tym dniu w sali rekreacyjnej przedszkola odbył się pokaz tańca dla rodziców. Tancerze prezentowali się wspaniale, a dodatkowe rekwizyty uatrakcyjniły ich występ. Maluchy z grup „Jagódki” i „Krasnoludki” zaprezentowały się w tańcu ze wstążkami, country oraz schokolade. Starsi z grup „ Biedronki” i „ Pszczółki” oprócz ostatniego opanowały do perfekcji rock and rolla i Marsz Orkiestry. Przedszkolaki radziły sobie znakomicie za co zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Dzień Otwartych Drzwi
Wszystkie maluchy, które zamierzają zostać po wakacjach przedszkolakami, 12 czerwca po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, by lepiej poznać to miejsce oraz nowe koleżanki i kolegów. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i integracyjnych razem z rodzicami oraz rówieśnikami z grupy „Biedronki”. Każdy z nich musiał wykazać się również umiejętnościami manualnymi i dobrą sprawnością ruchową. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie na motywach znanej bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu 5-latków. Były również zabawy na placu przedszkolnym oraz zwiedzanie pomieszczeń przedszkola. Nie obyło się bez niespodzianek dla małych gości. Spotkanie przebiegało w milej i przyjaznej atmosferze. Na jego organizacją i przebiegiem czuwały dyrektor Renata Koriat oraz Regina Stachowicz wraz z Eweliną Maletą i Jolantą Mundzik. Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków do wspólnej zabawy we wrześniu.

Bezpieczne wakacje
Tuż przed wakacjami 21 czerwca przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznej zabawy. Dowiedzieli się również, że nie trzeba ufać nieznajomym a także obcym zwierzętom. Demonstrowały bezpieczną postawę, jaką należy przyjąć w kontakcie z groźnym psem. Nie zabrakło również wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania się w pobliżu zbiorników wodnych. Policjanci ostrzegali również dzieci przed niebezpieczeństwem w kontakcie z maszynami rolniczymi w okresie żniw. Serdecznie dziękujemy asp. Mariuszowi Dujce oraz mł.asp. Marcinowi Markowskiemu za wiele cennych rad, które pomogą przedszkolakom bezpiecznie spędzić wakacji.

Ostatni dzień w przedszkolu
24 czerwca w sali rekreacyjnej odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2016/17. Oprócz najmłodszych byli na nim obecni ich rodzice oraz cała kadra pedagogiczna. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przemówieniem, które wygłosiła dyrektor Renata Koriat, podsumowując miniony rok obfitujący w wiele różnorodnych wydarzeń. Podziękowała również rodzicom nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za dobrą współpracę. Ciepłe słowa skierowała również do najstarszych przedszkolaków, życząc im wielu sukcesów w nowej edukacji szkolnej. Część artystyczną rozpoczęli najmłodsi z grupy „ Jagódki” i „ Krasnoludki”, po nich zaś wystąpiły 5- i 6-latki, a wśród nich absolwenci, dla których był to ostatni pożegnalny występ w przedszkolu. Dzieci pozostające w placówce godnie ich pożegnały i przekazały przyszłym uczniom pamiątkowe upominki. Przedszkolaki otrzymały dyplomy podsumowujące ich roczną i przedszkolną edukację oraz miłe niespodzianki, które nie pozwolą im zapomnieć o przedszkolu. Wszystkim przedszkolakom życzymy słonecznych i wesołych wakacji oraz przyjemnego wypoczynku.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl