Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Mircu

27.06.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Prezentujemy najważniejsze wiadomości z maja i czerwca przygotowane przez Szkołę Podstawową w Mircu.

 

 

 

Wspomnień czar…
W dniach 12,13,14 czerwca 2017r. uczniowie klas IV-VI byli na Zielonej Szkole w Kotlinie Kłodzkiej. Swoją przygodę rozpoczęli od wędrówki po Błędnych Skałach - cudzie natury. Pełni wrażeń z niecierpliwością oczekiwali kolejnych atrakcji, które wpisane były w harmonogram wycieczki. Drugiego dnia  wszystkich zwiedzających urzekła Praga stolica Czech, w której nie było widać końca atrakcji. Most Karola, Katedra, Złota Uliczka to niektóre zabytki uroczej stolicy. Uczniowie zachwyceni byli zwiedzaniem Złotego Stoku, starych sztolnii, w których czekała ich moc atrakcji (duszki, odgłosy). Wyjazd łączył elementy wypoczynku z edukacją  ekologiczną, ochroną środowiska naturalnego. Po powrocie do domu snujemy plany na następny rok.

Tekst: Ewa Miśkiewicz
Foto: Małgorzata Rokita

Zwiedzamy i bawimy się
6 czerwca 2017r. dzieci z klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Mircu pod opieką wychowawców wyruszyły na wycieczkę do Krakowa i „Zatorlandu”. Podróż trochę się dłużyła, szczególnie dla pierwszaków, ale upłynęła przyjemnie i bezpiecznie. W Krakowie wycieczkowicze udali się na krótki spacer po Starym Mieście. Podziwiali Barbakan i Bramę Floriańską. Na Rynku Głównym wysłuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Kolejnym punktem zwiedzania były Sukiennice, w których wszyscy oglądali pięknie wykonane ozdoby sprzedawane w stylowych kramach. Wreszcie nadszedł czas na zwiedzanie Wawelu i wizytę u Smoka Wawelskiego, który oczywiście zionął ogniem i najważniejszy akcent - zakup pamiątek przy Wzgórzu Wawelskim. Po tym wszyscy udali się do Parku Rozrywki w Zatorze, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji, między innymi seans w kinie 5D, zwiedzanie Parku Bajek i możliwość wielokrotnego korzystania z urządzeń w Lunaparku. Do Mirca wycieczkowicze wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.
17 maja uczniowie klasy IV wraz z opiekunami odwiedzili kompleks turystyczno-rekreacyjny w Bałtowie. W programie wycieczki znalazły się m.in. zwiedzanie stadniny z przejażdżką konną, seans filmowy w kinie 5D, zwiedzanie Jura Parku wraz z prehistorycznym oceanarium. Zwieńczeniem wyjazdu była zabawa w bałtowskim parku rozrywki. Uczniowie za punkt honoru postawili sobie wypróbowanie wszystkich dostępnych atrakcji, z czego znakomicie się wywiązali. W godzinach popołudniowych pełni wrażeń, cali i zdrowi wrócili do Mirca.

Tekst i foto: Zespół Szkół w Mircu

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS
VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa”.  II miejsce w grupie młodej zajął Paweł Celuch.

Tekst: Renata Bogucka
Foto: Paweł Celuch

Dzień Matki i Ojca
25 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Wszystkich rodziców powitała pani dyrektor Alicja Raczyńska. Rodzice wysłuchali pięknie recytowanych przez dzieci wierszy, obejrzeli inscenizację. Dodatkową atrakcją było wykonanie przez uczniów układów tanecznych i gra na fletach. Na zakończenie pociechy zaśpiewały rodzicom gromkie sto lat, wręczyły upominki i złożyły życzenia. Rodzice byli wzruszeni. Uroczystość zakończyła pani wicedyrektor Iwona Gralec składając rodzicom życzenia z okazji ich święta. Dzieci zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie: Iwonę Grzesik-Kleczaj, Dorotę Zagajną, Jadwigę Pastuszkę, Martę Rokitę, Renatę Bogucką oraz Małgorzatę Rokitę. Uczniowie byli szczęśliwi, że w taki sposób mogli podziękować rodzicom za wszystko, co dla nich robią.

Tekst: Renata Bogucka
Foto: Małgorzata Rokita

Recytatorskie laury
Uczniowie klas I-VI brali udział w VII Konkursie Recytatorskim. Poziom uczestników był bardzo wysoki. Uczniowie w sposób oryginalny i emocjonalny wyrazili myśli w poetyckim słowie. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi, które wręczyła pani dyrektor Alicja Raczyńska.

Tekst: Ewa Miśkiewicz
Foto: Zespół Szkół w Mircu

Co nam daje las”
Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kamili i Józefa Spytków przystąpili do konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Starachowice  pod hasłem "Co nam daje las?”. Celem konkursu było propagowanie dobrych zachowań w lesie, kształtowanie postaw oraz zachowań budujących odpowiedzialność za środowisko, ugruntowanie przekazu, że gospodarka leśna jest jedną z wielu aktywności człowieka, zapoznanie z walorami przyrodniczymi i leśnymi Nadleśnictwa Starachowice, zapoznanie z pojęciem zrównoważonej gospodarki leśnej oraz przekazanie zasad harmonijnego korzystania ze środowiska. Do konkursu przystąpiliśmy w lutym 2017 roku. Naszym zadaniem było przygotowanie przedstawienia słowno – muzycznego „Co nam daje las?”, zorganizowanie happeningu edukacyjno – promocyjnego przekazującego idee lasu oraz przygotowanie pracy  plastycznej o tematyce konkursowej. W przygotowanie do konkursu zaangażowali się uczniowie z klasy IIIB, IV, VB, VI. Nad całością pracy czuwali nauczyciele przyrody Dorota Zagajna i Małgorzata Rokita. 24.05.2017r. w Starachowickim Centrum Kultury zaprezentowaliśmy inscenizację, przygotowaną pracę plastyczną oraz sprawozdanie z happeningu. Jury przyznało nam II miejsce. Zdobyliśmy cenne nagrody rzeczowe oraz nagrodę pieniężną.

Tekst: Dorota Zagajna
Foto: Zespół Szkół w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl