Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Majowo-czerwcowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu

24.06.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Garść najważniejszych wiadomości ze szkoły w Trębowcu.

 

 

 


„Dzwonnik z Notre Dame” i Muzeum Wielkiego Pieca w Starachowicach
19.05.2017r. uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami obejrzeli w Starachowickim Centrum Kultury przepiękny musical „Dzwonnik z Notre Dame”. Spektakl,  o fabule zaczerpniętej z powieści francuskiego pisarza Wiktora Hugo, zawierał treści profilaktyczne. Uczył szacunku do drugiego człowieka bez względu na jego odmienność. Po musicalu dzieci z opiekunami udały się na teren Muzeum Wielkiego Pieca, gdzie wzięły udział w warsztatach archeologicznych, oglądały rozbicie pieca oraz pokazy walk dawnych wojowników. Miały możliwość uczestniczyć w takich walkach. Ubrani w hełmy, zbroje, z tarczami w ręku wyglądali jak prawdziwi wojowie z dawnych, zamierzchłych czasów. Odważni uczniowie chętnie strzelali do celu z łuku. Po historycznej uczcie przyszedł czas na obiad. Następnie dzieci zwiedziły sale, w których znajdują się eksponaty związane z erą dinozaurów. Obejrzały też zabytkowe pojazdy milicyjne, strażackie, ciężarówki STAR oraz samochód św. Jana Pawła II - papa mobile. Wszyscy uczestnicy zmęczeni i pełni wrażeń powrócili do Trębowca.

Dzień Matki i Ojca
26 maja 2017r. w naszej szkole spotkali się rodzice i dzieci. Dla mamy i taty rozbrzmiewały strofy wierszy oraz piosenki o wdzięczności i miłości. Klasa „0” przygotowała dla swoich rodziców montaż słowno-muzyczny oraz tango. Uczniowie klasy II i III przedstawili wędrówkę baśniowych postaci. Przypomnieli tym samym smak dziecięcych marzeń. Klasy IV i V wystąpiły w gwarowym przedstawieniu pt. „Rodzinne trele morele”, a uczniowie klasy VI wcielili się w postacie żartobliwej scenki pt. „Dziadek, babka i złota kaczka”. W szkole zapanowała rodzinna atmosfera. Dzieci zaśpiewały rodzicom „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. O słodki poczęstunek zadbali nauczyciele.

Dzień Sportu
29 maja 2017r. na boisku szkolnym i placu zabaw został zorganizowany, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Sportu, Dzień Sportu. Uczniowie grali w piłkę nożną, biegali na czas, bawili się na placu zabaw. Chętnie też zasiedli przy wspólnym ognisku i zjedli kiełbaski. Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu i miały okazję do zacieśnienia przyjaźni.

Wycieczka do Farmy Iluzji w Mościskach i Kazimierza Dolnego nad Wisłą
2 czerwca 2017r. uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na wycieczkę autokarową. Gościli na Farmie Iluzji w Mościskach. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Oglądali siebie w magicznych lustrach, próbowali chodzić w krzywej chatce, jeździli specjalnymi pojazdami, pływali łodziami i mogli spróbować swoich sił na torach przeszkód oraz sprzętach dostępnych na farmie. Po tylu zmaganiach wszyscy posilili się pyszną zupą i udali się w dalszą podróż do Kazimierza Dolnego. Odbyli rejs statkiem po Wiśle. Zachwycali się pięknem nadwiślańskiego krajobrazu i przyjaznymi mewami. Zwiedzili też rynek miasta, gdzie mogli zakupić pamiątki z wycieczki.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dzieci, rodzice i nauczyciele zaśpiewali hymn państwowy. Podczas akademii wystąpiła kl. „0” na pożegnanie „zerówki” i powitanie wakacji, a kl. III wygłosiła słowa wdzięczności dla swojej wychowawczyni Doroty Tomkowskiej. Absolwenci podziękowali rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za trud pedagogiczno-wychowawczy, a swoim młodszym kolegom i koleżankom za przyjaźń. Dyrektor Krystyna Tomkowska wręczyła stypendystom listy gratulacyjne od pana wójta a także nagrody książkowe uczniom za ich wyniki w nauce i zachowaniu oraz za wzorowe czytelnictwo. Podziękowała rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za bardzo dobrą współpracę i zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą. Wyraziła też słowa wdzięczności dla pani Katarzyny Gizan za sumienną pracę w naszej szkole. Swoje podziękowania wyrazili również uczniowie oraz ich rodzice.

Tekst: Katarzyna Niewczas
Foto:  Katarzyna Niewczas, Anna Potrzeszcz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl