Wtorek, 19 czerwca 2018
imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

Informacje ze szkół

Majowo-czerwcowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Osinach

24.06.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Szkoła Podstawowa w Osinach przedstawia przegląd wydarzeń, którymi placówka żyła w ostatnich miesiącach nauki.

 

 

 

Internet?– Tak, ale bezpiecznie!
Na początku maja gościliśmy w szkole policjantów. Przeprowadzili oni z dziećmi ciekawe pogadanki edukacyjne na temat odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na jego zalety związane z szybkim zdobywaniem informacji, ale przede wszystkim na zagrożenia, jakie niesie z sobą nieograniczony dostęp do sieci.

„Umiem pływać”
Od 3 kwietnia do 22 czerwca uczniowie klasy III brali udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Dwa razy w tygodniu wyjeżdżali ze Sławomirem Oleksakiem na basen do Starachowic. Atrakcyjne zajęcia podobały się wszystkim dzieciom, które poczyniły ogromne postępy w nauce pływania. Zdobyte umiejętności będą mogły teraz wykorzystać podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą.

W świecie baśni i teatru
8 maja dzieci z zerówki i klasy młodsze gościły w Starachowickim Centrum Kultury na przedstawieniu „Baśnie braci Grimm”. Aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie wystąpili w adaptacji „Czerwonego Kapturka”, „Jasia i Małgosi” i „Śpiącej Królewny”. Na uwagę zasługiwała bogata oprawa muzyczna i scenografia.

„Sąd nad książką”
23 maja mogliśmy obejrzeć w szkole interesujące przedstawienie edukacyjne „Sąd nad książką”. W roli aktorów wystąpili nasi uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach świetlicowych w Centrum Twórczości Ludowej. Uświadomili widzom, że współczesne media są przydatne, ale nigdy nie zastąpią tradycyjnej książki.

Pamięć o Patronie
29 maja obchodziliśmy „Dzień Patrona”. Postać i dokonania Gustawa Kwiecińskiego przypomnieliśmy w programie artystycznym ilustrowanym multimedialną prezentacją. Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród za sukcesy w szkolnym konkursie wiedzy „Patron mojej szkoły”. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła w nim Dominika Gwóźdź z klasy IV, II miejsce zajęła Weronika Nowak (kl. VI) a III – Miłosz Gwóźdź (kl. IV). Wyróżniono również Katarzynę Chmielewską z klasy V.

Święto Mamy i Taty
30 maja szkoła rozbrzmiewała gwarem i śmiechem. Na zaproszenie swych pociech licznie przybyli bohaterowie dnia – mamy i tatusiowie. Dzieci z zerówki i klas młodszych podziękowały im za miłość i troskę pięknym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem swych pań – Aliny Dudek, Małgorzaty Cichockiej i Ewy Nowak. Wesoły nastrój wprowadziły również gry i zabawy sportowe, do których zaangażowani zostali rodzice.

Dzień Dziecka na sportowo.
1 czerwca uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę rowerową do Mirca. Najpierw odwiedzili Urząd Gminy. Spotkali się tam z wójtem Mirosławem Sewerynem, który złożył im serdeczne życzenia z okazji ich święta. Z codzienną pracą urzędu zapoznała gości sekretarz Marta Ziomek. Następnie młodzi turyści udali się do „Modrzewiowego Dworku”. Wysłuchali tam pogadanki na temat historii tego miejsca, rodziny Prendowskich oraz dziejów powstania styczniowego w naszej okolicy. Obejrzeli również mirzeckie pomniki przyrody. Po wspólnym ognisku i zjedzeniu pysznych lodów wyruszyli w drogę powrotną, w czasie której mogli podziwiać malownicze krajobrazy naszej gminy. Młodsze dzieci spędziły swe święto na wyprawie do lasu, ognisku oraz grach i zabawach sportowych.

„Magiczne Ogrody”
6 czerwca odbyła się szkolna wycieczka. Dzieci wyjechały do Trzcianek koło Janowca. Spędziły tam miło czas korzystając z licznych atrakcji „Magicznych Ogrodów”. Kontakt z przyrodą i prowadzone przez animatorów ciekawe zabawy pozwoliły wszystkim doskonale wypocząć i poczuć już atmosferę zbliżających się wakacji.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Rok szkolny pożegnaliśmy programem artystycznym utrzymanym w wakacyjnym klimacie. W rolach głównych wystąpili: zespół „Wesołe Nutki” (prowadzony przez Zofię Siwiec) oraz uczniowie klasy III, którzy przedstawili montaż „Co słonko widziało” (op. Ewa Nowak). O oprawę plastyczną i muzyczną święta zadbała Iwona Ankurowska. Wszyscy przypomnieliśmy sobie, co ciekawego działo się w szkole w ciągu minionych dziesięciu miesięcy (prezentacja multimedialna „Z życia szkoły” przygotowana przez Anetę Stasiak). Podsumowania tego okresu pracy i nauki dokonała dyrektor Zofia Siwiec. Najlepsi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami. Na uznanie za sukcesy w nauce i zaangażowanie w życie szkoły zasłużyli: Dominika Gwóźdź i Agata Turek (klasa IV) oraz Weronika Nowak i Martyna Celuch (klasa VI). Weronika Nowak otrzymała również stypendium za wysokie wyniki w nauce. Wyróżniono również najaktywniejszych czytelników minionego roku szkolnego: Julię Jabłońską, Zofię Kosno oraz Lenę Olesińską.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak, Sławomir Oleksak, Ewelina Zawisza


Urząd Gminy w Mircu                     
pon. 7.30-17.00
wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007

Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn  tel. (041) 27 67 171

Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodnicząca Rady Gminy w Mircu
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Jan Zawisza

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl