Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Majowe wieści z mirzeckiego przedszkola

06.06.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W maju przedszkolaki wzięły udział w wielu ciekawych zajęciach.

 

 

 


Wycieczka do teatru
W pierwszym tygodniu maja przedszkolaki udały się autokarem do Starachowickiego Centrum Kultury na spotkanie z teatrem. Przed najmłodszą publicznością zaprezentowali się aktorzy Wrocławskiego Teatru Muzycznego w musicalu profilaktycznym „ Dzwonnik z Notre Dame”. To piękna opowieść o pokonaniu lęku przed otoczeniem, przełamywaniu barier samotności i odrzucenia. Ten fascynujący ponadczasowy spektakl muzyczny wzbogacony efektami i grą świetlną wprowadził przedszkolaków w wyjątkową i wzruszającą podróż do krainy baśni. Przedstawienie miało charakter edukacyjny. Uczyło tolerancji dla odmienności i zachęcało do tego, aby cenić i kochać ludzi za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Dziękujemy rodzicom za finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Biedronki na warsztatach
Kolejny raz przedszkolaki udały się do miejscowego Gminnego Domu Kultury i Integracji, gdzie były uczestnikami warsztatów plastycznych. Działo się to 22 maja. Tym razem najmłodsi z grupy „Biedronki” pod kierunkiem Justyny Swat wykonały samodzielnie niespodziankę dla mam z okazji ich święta, wykazując się przy tym pomysłowością i dużą wyobraźnią twórczą. Serdecznie dziękujemy pani Justynie za cenne uwagi i wskazówki, dzięki którym przedszkolakom udało się stworzyć wspaniałe prace plastyczne.

Przedszkolaki dla mam
Wiele miłych niespodzianek sprawiły swoim mamom przedszkolaki z okazji Dnia Matki, bowiem 25 i 26 maja w przedszkolu odbyła się wielka uroczystość, na którą przybyły zaproszone mamy. To wyjątkowe spotkanie swoim przybyciem uświetnił również wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który podobnie jak i dyrektor przedszkola Renata Koriat złożył wszystkim mamom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Następnie dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w bogatym programie artystycznym. Kunsztem aktorskim wykazały się zdolne 5-latki z grupy „Biedronki”, prezentując zaproszonym gościom spektakl teatralny na motywach znanej bajki „Czerwony Kapturek”. Były życzenia, upominki i słodkie całusy. Po przedstawieniu zaproszono wszystkie mamy wraz z pociechami na wspólny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, dzięki której uroczystość miała niezwykle słodki charakter.

Porcja pozytywnej energii
W minionym miesiącu przedszkolaki były uczestnikami programu edukacyjnego promującego zdrowie przebiegającego pod hasłem umieszczonym w tytule notatki. Organizatorem programu był Crispy Natural Spółka z o.o., zaś patronat honorowy nad jego realizacją objęli między innymi Rzecznik Praw Dziecka oraz Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Głównym celem programu była edukacja i kształtowanie u dzieci, ich rodziców i nauczycieli właściwych nawyków żywieniowych, polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Realizacja cyklu zajęć z wyżej wymienionej tematyki zakończona została konkursem plastycznym. Każdy uczestnik programu otrzymał pamiątkową książeczkę.

Gimnastyka dla smyka
W ostatnim dniu maja 3- i 4-latki z grup „Jagódki” i „ Krasnoludki” brały udział w ciekawych zajęciach sportowych, które odbyły się w przedszkolnej sali rekreacyjnej w ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich . Maluchy ćwiczyły szybkość, zwinność, utrzymanie równowagi ciała i rzuty do celu, bawiąc się przy tym doskonale. Najbardziej przypadły do gustu najmłodszym zabawy z chustą animacyjną. Sportowe zmagania dostarczyły dzieciom wiele radości i utwierdziły je w przekonaniu, że sport to zdrowie. Nad przebiegiem i organizacją zajęć czuwała Elżbieta Cedro.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska, Justyna Swat

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl