Wtorek, 19 czerwca 2018
imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

Informacje ze szkół

Szkolne wieści z Tychowa Nowego

22.05.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Konkursowe laury, teatralna i sportowa edukacja to najważniejsze wydarzenia ostatniego miesiąca w Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym.

 

 

 

Recytatorskie  sukcesy
We wtorek 4 kwietnia 2017r. w Starachowickim Centrum Kultury odbył się  XVII Powiatowy Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę" organizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii  NSJ w Starachowicach oraz Diecezjalny Instytut  Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.  W zmaganiach uczestniczyli uczniowie  powiatu starachowickiego. Szkołę Podstawową w Tychowie Nowym wspaniale reprezentowała uczennica kl. V  Małgorzata Niewczas,  której występ został bardzo dobrze oceniony przez komisję konkursową. W kategorii poezja Małgosia zdobyła  II miejsce w powiecie, prezentując wysoki poziom umiejętności recytatorskich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym również znakomicie zaprezentowali się 27 i 28 kwietnia w Starachowicach  podczas eliminacji rejonowych  XXVII Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Małgorzata Niewczas  zdobyła wyróżnienie, a Patryk Łęcki nominację do eliminacji wojewódzkich. Uczniów do konkursów przygotowywała nauczycielka języka polskiego - Ewa Derlatka.

Tekst: Ewa Derlatka

Teatralna edukacja
11 kwietnia uczniowie klas 0-VI pojechali do Starachowic na spektakl teatralny pt. ,,Księga dżungli” w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru. Była to wzruszająca historia małego chłopca, którego pieszczotliwie zwano Mowglim,  porwanego przez tygrysa – Sher Khana. Trafił w  samo serce dżungli nieopodal rzeki Ganges, do wilczej nory. Tam znalazł ,,prawdziwą rodzinę”. Mowgli zaskakiwał  swoją wrażliwością i odwagą, a przede wszystkim sercem zdolnym do przebaczania. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie klas IV-VI udali się na basen. Dwugodzinny pobyt na pływalni  był świetną zabawą i integracją. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania. Korzystali ze wszystkich atrakcji obiektu. Wycieczkę do Starachowic zorganizowała Ewa Grzelka.

8 maja 2017 roku uczniowie klas 0-VI Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym ponownie mieli szansę na żywo obejrzeć spektakle teatralne grane w SCK. Młodsi widzowie obejrzeli ,,Baśnie braci Grimm”, a starsi „Dynastię Miziołków” w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Teatru. Pomysłowa, zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, pouczające piosenki spowodowały, że czas spędzony w teatrze był dla uczniów pełen wrażeń i wspaniałych przeżyć. Poza tym grupa starszych dzieci, pod opieką wychowawczyń, wybrała się do kręgielni znajdującej się na terenie krytej pływalni w Starachowicach. Natomiast młodsi udali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Starachowicach. Jej celem było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w wieku przedszkolnym. Nad organizacją wycieczki czuwała i Izabela Matysek.

Tekst: Ewa Grzelka, Izabela Matysek

Wyjazd na mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
5 maja 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym pojechali do Kielc na mecz piłki nożnej drużyn Ekstraklasy Korony Kielce i Jagielloni Białystok.

Celem wyjazdu było propagowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli  obserwować na żywo znanych piłkarzy Korony i Jagiellonii, których na co dzień mogą oglądać tylko podczas relacji telewizyjnych  oraz przeżywać niesamowitą atmosferę panującą na stadionie Kolporter Arena w Kielcach. Podczas całego meczu dzielnie dopingowali zawodników Korony i świetnie się przy tym bawili. Była to niezapomniana przygoda dla dzieci, które w większości pierwszy raz mogły oglądać na żywo mecz piłkarski na okazałym stadionie piłkarskim. Wyjazd na mecz zorganizowali nauczyciele: Jolanta Węgrzyn i Damian Szyszka.

Tekst: Jolanta Węgrzyn

Konkurs ortograficzny „Cztery pory roku z ortografią. Wiosna”
25 kwietnia,  już po raz trzeci  w tym roku szkolnym uczniowie kl. IV-VI  Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym stanęli w szranki rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii. Tym razem dyktando konkursowe było tematycznie związane z wiosną i obejmowało materiał ortograficzny mieszany. Oto laureaci: Wiktoria Zawadzka kl. V, Magdalena Młudzińska kl. IV, Julia Seweryn kl. VI, Kamil Goliński kl. VI. Konkurs zorganizowała nauczycielka języka polskiego – Ewa Derlatka.

Tekst: Ewa Derlatka
Foto: Organizatorzy wyjazdów

 


Urząd Gminy w Mircu                     
pon. 7.30-17.00
wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007

Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn  tel. (041) 27 67 171

Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodnicząca Rady Gminy w Mircu
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Jan Zawisza

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl