Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Kwietniowe wieści z mirzeckiego przedszkola

16.05.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W Publicznym Przedszkolu w Mircu nie można się nudzić. Każdy miesiąc obfituje w ciekawe spotkania i zajęcia. Podobnie było w kwietniu.

 

 

 

Sukces przedszkolaków
Przedszkolaki już po raz drugi wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”, który odbył się 4 kwietnia w Starachowickim Centrum Kultury. Organizatorem konkursu była Akcja Katolicka Parafii N.S.J. w Starachowicach, patronat nad nim objęli między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Świętokrzyski oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Starachowice. Tym razem jednak dwoje zdolnych 5-latków przygotowało się do części recytatorskiej. Oprócz „Mazurka Dąbrowskiego” przed członkami jury i publicznością Małgosia Wierzbicka zaprezentowała utwór Władysława Bełzy „Disce puer”, zaś Filip Franecki wiersz Ryszarda Przymusa „Polska”. Z wielką satysfakcją informujemy, że jury oceniając występy recytatorów przyznało Filipowi zaszczytne II miejsce w swojej kategorii wiekowej, Małgosia zaś została wyróżniona. Dzieci do konkursu przygotowały Regina Stachowicz oraz Renata Koriat z pomocą rodziców. Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom.


Z ekologią na ty
W przedszkolu jest wiele okazji do kształtowania u dzieci wrażliwości ekologicznej. Poznają one świat roślin i zwierząt, uczą się nie tylko dostrzegać piękno przyrody, ale również ją chronić. Tym razem 6 kwietnia maluchy były uczestnikami zajęcia edukacyjnego o tematyce proekologicznej, które pozwoliło im utrwalić i uporządkować dotychczas zdobyte wiadomości z wyżej wymienionego zakresu. Przedszkolaki wykazały się sporą wiedzą na temat podstawowych zasad ochrony przyrody, poznały kilka roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Segregacja, recykling czy utylizacja to tylko niektóre z nowo poznanych pojęć przez najmłodszych. Dzieci brały czynny udział w zajęciu i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania prowadzącego. W nagrodę przedszkolaki wysłuchały kilku piosenek o tematyce ekologicznej w wykonaniu muzyka.

Człowiek orkiestra
7 kwietnia do przedszkola zawitał niesamowity gość, dla którego muzyka nie ma żadnych tajemnic. Wiesław Pyzalski zaprezentował dzieciom zupełnie nieznane im instrumenty muzyczne takie jak: kazobo kazobie, dzwonki naciskowe, bum bum rurki, pianino cyfrowe, gitarę oraz znajome im grzechotki i dzwoneczki. Przedszkolaki wysłuchały kilku piosenek z repertuaru przedszkolnego w wykonaniu artysty i z wielkim podziwem patrzyły na akompaniowanie jednocześnie na kilku instrumentach. One same również próbowały swoich sił w grze na instrumentach perkusyjnych do utworów muzyki jazzowej. Najmłodsi poznali wartości rytmiczne oraz dźwięki gamy, biorąc aktywny udział w zabawie z muzyką. Na koniec wysłuchali kilku utworów muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu artysty. Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu miłych doznań i zachęciło do szerszego obcowania z muzyką.              

Bawili się w sejm
28 kwietnia tuż przed 226. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja przedszkolaki wzięły udział w patriotycznym spotkaniu przebiegającym pod hasłem „Zabawmy się w Sejm”. Rozpoczęło się ono wspólnym uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski, po czym dyrektor przedszkola Renata Koriat zapoznała najmłodszych z celem spotkania i dostarczyła im informacji na temat historii naszego kraju, wyjaśniła również znaczenie pojęć; „konstytucja” oraz „sejm”. Następnie 5-latki z grupy „Biedronki” przedstawiły inscenizację przybliżającą czas i miejsce uchwalenia Konstytucji 3 maja, a na koniec w pełnej gali zatańczyły dla całej społeczności przedszkolnej poloneza. O doniosłym znaczeniu spotkania świadczyły również biało-czerwone barwy obecne na scenie i na widowni. Dzieci do występu przygotowywały Renata Koriat oraz Regina Stachowicz.

Konkurs recytatorski
Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze Brzechwy i Tuwima”, który odbył się 27 kwietnia. Miał on na celu popularyzację poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci, był również okazją do nauki rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Łącznie w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział 12 przedszkolaków. Jury w składzie: Ewelina Zaborska, Iwona Strzelec oraz Regina Stachowicz oceniło występy najmłodszych, biorąc pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację a także ogólny wyraz artystyczny. Nagrodzono i wyróżniono najciekawsze występy małych aktorów. Laureaci konkursu odebrali nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.  Fundatorem nagród była Przedszkolna Rada Rodziców.  
Wyniki konkursu: 
Kategoria 3- i 4–latków   
I miejsce – Paulina Salawa, grupa „Krasnoludki”;
II miejsce – Julia Szary, grupa „ Jagódki”;
III miejsce - Piotr Raczyński, grupa „Jagódki”.
Kategoria 5- i 6-latków
I miejsce – Szymon Mytnik, grupa „Biedronki”;
II miejsce – Hubert Gralec, grupa „Pszczółki”;
III miejsce – Katarzyna Rokita, grupa „Pszczółki”.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl