Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Kwietniowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Osinach

30.04.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przedstawiamy przegląd najważniejszych wydarzeń, którymi żyła szkoła w Osinach w minionym miesiącu.

 

 

 

Przedświąteczny kiermasz
Prawdziwe cuda rękodzieła można było podziwiać na kiermaszu zorganizowanym przed Wielkanocą przez Anetę Stasiak. Barwne pisanki, kurki, zajączki, rozkwitłe wiosennymi kolorami drzewka, koszyczki na święcone i inne „wyprodukowane” w szkole świąteczne ozdoby cieszyły oczy i znajdowały nabywców wśród uczniów oraz dorosłych. Do akcji włączyli się rodzice, którzy przygotowali na tę okazję przepyszne ciasta i ciasteczka, które rozchodziły się dosłownie w mgnieniu oka.

Wielkanocne palmy
Pielęgnowaną od lat w naszej szkole tradycją jest wykonywanie przez uczniów dużych i barwnych świątecznych palm (czuwa nad tym katechetka Dorota Fituch). Nie inaczej było i w tym roku. W Niedzielę Palmową dzieci przyniosły je do parafialnego kościoła. Palmy zostały poświecone przez księdza proboszcza Dariusza Maciejczyka i stanowią ozdobę świątyni.

Idą święta!
Ostatni dzień w szkole przed świętami Wielkiej Nocy pozwolił poczuć ich radosną atmosferę. Uczniowie wspólnie z wychowawcami zorganizowali tradycyjne spotkania przy „jajeczku”. Samodzielnie przygotowane świąteczne potrawy smakowały wyjątkowo dobrze, a uśmiechy gościły na wszystkich twarzach. Dzieci z zerówki oraz klas młodszych pod kierunkiem swych pań (Aliny Dudek, Małgorzaty Cichockiej i Ewy Nowak)  wystąpiły w programie artystycznych „Idą święta!”. Wierszem, tańcem i piosenką przypomniały polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne. Uroczystość zaszczycili swą obecnością wójt Mirosław Seweryn, radny z Osin Jan Zawisza i ksiądz proboszcz Dariusz Maciejczyk, którzy złożyli całej szkolnej społeczności serdeczne świąteczne życzenia.

Dzień Ziemi
Szkolni miłośnicy przyrody od lat uczestniczą w ekologicznych akcjach na rzecz środowiska naturalnego w naszej miejscowości. Obchody „Dnia Ziemi” stały się okazją do posadzenia młodych drzewek, które będą stanowić ozdobę placu przy szkole. Akcję zorganizowała Aneta Stasiak.

Majowa konstytucja
Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uczciliśmy uroczystą akademią z udziałem pocztu sztandarowego. Podczas występu młodzi aktorzy opowiedzieli, czym jest konstytucja, przybliżyli wydarzenia towarzyszące uchwaleniu Konstytucji z 1791 roku i wyjaśnili, jaką odegrała rolę w życiu naszego narodu. Patriotyczne pieśni i wiersze zilustrowane zostały multimedialną prezentacją. Szkolne święto przygotowali: dyrektor Zofia Siwiec, Iwona Ankurowska, Aneta Stasiak i Jacek Królak.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl