Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Marcowe wieści z mirzeckiego przedszkola

11.04.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Marzec dostarczył wiele wrażeń mirzeckim przedszkolakom.

 

 

 

Teatrzyk w przedszkolu
8 marca przedszkole gościło aktorów Teatru „Magik” z Białegostoku, którzy zaprezentowali najmłodszym spektakl pt. „ Jak uratować krainę baśni”. Ta niezwykle pouczająca opowieść niosła ważne przesłanie dla najmłodszych, by częściej zaglądać do książek, a mniej spędzać czasu przed telewizorem i komputerem. Aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu, maluchy wykazały się dużą znajomością różnorodnych bajek oraz ich bohaterów. Spotkanie z teatrem dostarczyło przedszkolakom wielu miłych doznań i przyczyniło się do poszerzenia wiadomości o teatrze.

Wizyta w planetarium
10 marca przedszkolaki wzięły udział w niecodziennej lekcji przyrodniczo- astronomicznej połączonej z obserwacją nieba. Tego dnia w sali rekreacyjnej pojawiła się tajemnicza kapsuła, spełniająca rolę planetarium. W ogromnym przenośnym namiocie sferycznym za pomocą nowoczesnego sprzętu prezentowano piękno mikro- i makrokosmosu. Na półkolistej kopule pojawiały się gwiazdozbiory, a wśród nich te zodiakalne, konstelacje gwiazd oraz planety skupione w Układzie Słonecznym. Oprócz wszechświata przedszkolaki zgłębiły również tajniki lotów kosmicznych, poznały największych odkrywców, a wśród nich rodzimego astronoma Mikołaja Kopernika. Niektórzy z nich wykazali się dużą wiedzą o kosmosie, czym zachwycili prowadzących. Pokaz przybliżył dzieciom świat nauki, dostarczył im niezapomnianych wrażeń oraz poszerzył ich horyzonty wyobraźni.

Cała Polska czyta dzieciom
W ramach wyżej wymienionej akcji w tym miesiącu 4 i 5-latkom, czyli „Krasnoludkom”  i „Biedronkom”, czytali Barbara Strycharska z Biblioteki Publicznej w Mircu oraz tata jednego z wychowanków Daniel Mytnik. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchali wybranych utworów z literatury dziecięcej, mamy wiec nadzieję, że takie spotkania wzbudzą wśród maluchów potrzebę obcowania z książką, rodziców zaś zachęcą do czytania swoim pociechom. Serdecznie dziękujemy pani Basi i panu Danielowi za udział w naszej akcji i zapraszamy chętnych do czytania naszym maluchom codziennie po godz. 13 00.

Zwiedzali szkołę
20 marca. 6-latki z grupy „Pszczółki” wraz z wychowawczynią Iwoną Strzelec wybrały się z wycieczką do miejscowej szkoły podstawowej celem poznania miejsca swojej przyszłej edukacji. Przedszkolaki poznały wszystkie pomieszczenia szkolne: sale lekcyjne, bibliotekę, szatnie, szkolną stołówkę. W sali matematycznej zgłębiały tajniki korzystania z tablicy interaktywnej. Jednak najwięcej atrakcji dostarczyły dzieciom zabawy na hali sportowej oraz w kuleczkowie. Poznały również dyrekcję szkoły: panią Alicję Raczyńską oraz panią Iwonę Gralec a także swoją przyszłą wychowawczynię.  Starszaki przyjęły zaproszenie do szkoły po wakacjach. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.

Powitanie wiosny
Zgodnie z tradycją 21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki pożegnały panującą od miesięcy zimę, a powitały wiosnę, rozpoczynającą swe panowanie. Tego dnia z przedszkolnego placu wyruszył barwny korowód z marzannami, do którego dołączyli uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej. Korowód prowadziły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Mirca, które również były organizatorkami całej uroczystości. Gdy wszyscy dotarli nad pobliski staw, nastąpił moment decydujący, marzanny zostały wrzucone do wody, a już po chwili przybyła do dzieci Pani Wiosna, tym razem w towarzystwie wójta Mirosława Seweryna oraz dyr. Alicji Raczyńskiej i dyr. Iwony Gralec. Nie obyło się również bez słodkiej niespodzianki dla najmłodszych, bowiem Pani Wiosna w pierwszym dniu swojego panowania była niezwykle hojna. Podarowała również przedszkolakom wiosenne drzewko na pamiątkę miłego spotkania. Dziękujemy członkiniom mirzeckiego KGW za przybliżenie przedszkolakom tradycji powitania wiosny.

Wycieczka do kwiaciarni
Dużą atrakcja dla „Biedronek’ okazała się wycieczka do pobliskiej kwiaciarni, bowiem 5-latki w ostatnim okresie poznały świat roślin i ich potrzeby rozwojowe. Założyły również małą hodowlę roślin i z wielkim zaangażowaniem się nią opiekują. Duża ilość kwiatów oraz ich przepiękny wygląd skupiły uwagę najmłodszych. Przedszkolaki poznały szereg ciekawych odmian i starały się zapamiętać ich nazwy. Podziwiały kształt kwiatów i sposób ułożenia płatków. Przydało się im to doświadczenie, bowiem kilka dni potem samodzielnie tworzyły kwiatowe cuda z bibuły.

Wielkanocne palmy
Chociaż do Wielkanocy jeszcze daleko 30 marca przedszkolaki już zaczęły pierwsze przygotowania do świąt.  Wtedy to właśnie 5-latki z grupy „Biedronki” wzięły udział w warsztatach rękodzieła artystycznego z udziałem pań z miejscowego KGW, które przybliżyły im prosty sposób wykonania palmy wielkanocnej. Dla dzieci było to jednak spore wyzwanie, lecz dzięki dokładnej instrukcji prowadzących i sporej pomocy z ich strony powstały wspaniałe palmy. Najmłodsi doświadczyli na własnej skórze, ile trudu i mozolnej pracy trzeba włożyć, aby taką palmę wykonać. Z dumą więc spoglądali na swoje ukończone już dzieła sztuki. Zapewne będzie można je podziwiać w miejscowej świątyni w Niedzielę Palmową. Serdecznie dziękujemy aktywnym przedstawicielkom mirzeckiego KGW za cierpliwość i czas poświęcony naszym przedszkolakom.

Tekst: Regina Stachowicz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl