Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Strona główna

Wysokie loty "Ibisa"

16.11.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Znakomity występ zanotowali najmłodsi siatkarze z gminy Mirzec reprezentujący Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Ibis”, który działa przy Gimnazjum Publicznym w Mircu. W drugiej co do wielkości w Polsce imprezie minisiatkówki zdominowali dwie kategorie. Tomasz Staszałek i Konrad Stokłosiński zostali najlepszymi zawodnikami turnieju w Głuchołazach.

 

W dalekich Głuchołazach (województwo opolskie), w drugim co wielkości turnieju minipiłki siatkowej w Polsce o Puchar Szefa „Banderozy” - Ośrodka Wypoczynkowo-Kolonijnego reprezentanci gminy Mirzec zdeklasowali swych przeciwników i zajęli czołowe lokaty.


Kategoria dwójek (zawodnicy z klasy IV) – startowało 32 zespoły.
Końcowa klasyfikacja
I  „Ibis” Mirzec – Tomasz Staszałek i Gerard Strzelec
II UKS 22 Kraków
III SP 50 Wrocław
IV SP Smolnik
Tomasz Staszałek został najlepszym zawodnikiem w kategorii dwójek.

Kategoria trójek (kl. V) – startowało 19 zespołów.
W finale rozgrywek najlepszą została trójka z Mirca w składzie: Konrad Stokłosiński, Karol Strzelec, Dominik Wanko, która nie doznała ani jednej porażki.
Końcowa klasyfikacja
I  „Ibis” Mirzec
II SP 11 Kędzierzyn-Koźle
III Zespół Szkół Sportowych w Nysie
IV UKS 22 Kraków
Konrad Stokłosiński został najlepszym zawodnikiem kategorii trójek.

W powyższej kategorii „Ibis” Mirzec reprezentowała również druga trójka w składzie: Paweł Szot, Maciek Spadło, Jarek Gieras. Chłopcy nie dotarli do finału, ale dzięki ich dobremu występowi „Ibis” w kategorii drużynowej zajął II miejsce, ustępując tylko zespołowi SP 11 Kędzierzyn-Koźle.

Kategoria czwórek (kl. VI) – startowało 28 zespołów.
Zespół „Ibisa” Mirzec zajął 17 miejsce. Czwórka grała w składzie: Kacper Lech, Patryk Dudek, Bartek Nowak, Kornel Dudek.

Uczniowie z gminy Mirzec potwierdzili swym występem, że są czołowymi zawodnikami w dziecięcych kategoriach. Wyższość naszego klubu musiały uznać zespoły z takich ośrodków jak: Wrocław, Częstochowa, Kraków czy Kędzierzyn-Koźle.

Należy dodać, że rywalizacja o Puchar Szefa „Bonanzy” była rewanżem za gry w największym polskim siatkarskim turnieju w Zabrzu, gdzie również występowali reprezentanci gminy Mirzec. Na 24 startujące drużyny zajęli 12 miejsce (Tomasz Staszałek, Karol Strzelec, Dominik Wanko). Małe punkty zdecydowały, że chłopcy nie awansowali do czołowej ósemki w Polsce.

Wyjazd na imprezę był możliwy dzięki wójtowi Markowi Kukiełce, który wspiera wszelkie sportowe imprezy rozgrywane na naszym terenie. Tak było i tym razem. Wójt postanowił, że gmina będzie współpracować z Fundacją Polskiej Siatkówki w realizacji programu „Siatkówka - nauka plus wychowanie”.

Opiekun młodych siatkarzy Przemysław Strabanik, zawodnicy oraz ich rodzice wyrażają wdzięczność dyrektor mirzeckiego Gimnazjum Publicznego w Mircu Teresie Gach, która swymi działaniami wspiera wszystkich zawodników uczęszczających na sportowe zajęcia do gimnazjum, pomaga rozwijać ich pasje i osiągać sportowe sukcesy. Gimnazjum to szkoła, w której sport idzie w parze z nauką. Duży wkład w rozwój zawodników mają również dyrektorzy szkół, do których siatkarze uczęszczają na co dzień, czyli SP w Gadce – Lidia Drożdżał, SP w Mircu – Alicja Raczyńska i SP w Trębowcu – Beata Witkowska. Im również należą się specjalne podziękowania.

Tekst: Przemysław Strabanik


 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl