Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Szkolne wieści z Trębowca

02.04.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Garść najważniejszych wydarzeń z ostatnich trzech miesięcy ze szkoły w Trębowcu.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Trębowcu odbyło się niezwykłe spotkanie babć, dziadków, rodziców i dzieci. Przybyli też zaproszeni goście: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i radny-sołtys Trębowca Stanisław Seweryn. Złożyli oni serdeczne życzenia babciom i dziadkom w przeddzień ich święta. Dzieci wyraziły swą miłość do babć i dziadków słowem, piosenką i tańcem.W repertuarze młodych aktorów znalazły się m.in. jasełka bożonarodzeniowe i żartobliwe scenki: „Pinokio w opałach”, „Odwiedziny wnuków”, „Życzenia miesięcy”,  „Dziadek w Ameryce” oraz tango, polonez, wiersze i piosenki o wdzięczności i szacunku wnuków. Dyrektor Krystyna Tomkowska podziękowała Babciom i Dziadkom za przybycie, dzieciom za program artystyczny, rodzicom za poczęstunek i pomoc w organizacji uroczystości. Nad przygotowaniami czuwały Dorota Tomkowska, Katarzyna Niewczas, Anna Potrzeszcz, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.

Bal karnawałowy
Pierwszy semestr roku szkolnego 2016/17 zakończył się w naszej szkole zabawą choinkową. Organizacją spotkania zajęły się:  Anna Potrzeszcz,  Katarzyna Gizan i  Urszula Gaik. Uczniowie przybyli w pięknych przebraniach. Niektórych ciężko było rozpoznać. Uczennica kl. VI - Kinga Jaśkiewicz przygotowała i poprowadziła pierwszy taniec, by wprowadzić wszystkich w radosny klimat balu. Tańcom i zabawom nie było końca. Do dzieci dołączyli rodzice oraz nauczyciele. Był też czas na poczęstunek, by wzmocnić siły do szaleństwa na parkiecie. Dla wszystkich było to wspaniałe rozpoczęcie ferii.

Cyrk Bimbolando
W styczniu zawitała do nas grupa cyrkowa Bimbolando. Cyrkowcy zaprezentowali mnóstwo zabawnych sztuczek i czarodziejskich pokazów. Uczniowie chętnie włączali się do różnych zabaw zręcznościowych. Można był sprawdzić swoje siły w utrzymaniu równowagi, jeździe na rowerku jednokołowym czy żonglerce. Wiele emocji wzbudził ogromny wąż, który również pojawił się podczas pokazu. Spotkanie cyrkowe okazało się mile spędzonym czasem, pełnym śmiechu i radości. 

Czytamy baśnie Andersena
28 lutego 2017r.  Małgorzata Rokita i Katarzyna Niewczas zorganizowały w naszej szkole spotkanie czytelnicze. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się, by przeczytać naszym uczniom baśń „Królowa Śniegu”. I ci młodsi i ci starsi z zapartym tchem słuchali opowieści o przygodach Gerdy i Kaja. Niektórzy przyłączyli się do wspólnego czytania. Zwieńczeniem spotkania był konkurs plastyczny. Zadaniem każdej klasy stało się zilustrowanie fragmentu baśni, który najbardziej utkwił w pamięci. Wszystkich uczniów opanował duch rywalizacji. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Spotkanie pokazało, ile frajdy sprawia czytanie książek, że dzięki niemu możemy przenieść się myślami gdziekolwiek, gdzie tylko zaprowadzi nas wyobraźnia.

Dzień Kobiet
Jak co roku w naszej szkole Dzień Kobiet był obchodzony bardzo uroczyście. Chłopcy pamiętali o swoich nauczycielkach i koleżankach. W klasach przygotowali dla nich prawdziwe przyjęcia, złożyli życzenia i wręczyli niespodzianki. Kolejnym prezentem było przedstawienie, podczas którego nasi chłopcy podziękowali dziewczynom za wszystko, co od nich otrzymują. Daniel Gizan i Michał Sobczyk przygotowali humorystyczną scenkę o skąpym mężu i jego żonie.

W organizację przedstawienia zaangażowały się Dorota Tomkowska i Anna Potrzeszcz.

Wyjazd do kina „Helios”
17 marca cała szkoła udała się z wizytą do kina „Helios” w Starachowicach. Część uczniów obejrzała bajkę pt. „Ozzy” a druga część wybrała się na film pt. „Był sobie pies”. Po seansie wszyscy udali się na obiad. W czasie tzw. „wolnym”, można było spożytkować na to co lubi się najbardziej. Po obiedzie uczniowie spędzili czas w kuleczkowni, lub na zakupach. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie oraz rodzice, którzy również brali udział w wyprawie. Dla wszystkich był to wspaniale spdzony czas, pełen dobrej zabawy.

Wiosna zdrowa i radosna
Pod takim hasłem nasza szkoła świętowała pierwszy dzień wiosny. Na przekór pogodzie za oknem nasi uczniowie z pełnym zapałem przywitali nową porę roku. W całej szkole zapanował wiosenny klimat.  Dorota Tomkowska i Anna Potrzeszcz przygotowały uczniów do występu artystycznego, a przedszkolaki pod okiem Urszuli Gaik przygotowały wiosenną piosenkę. W programie znalazły się również konkursy. Pierwszym zadaniem było wykonanie z przygotowanych materiałów, wiosennego drzewa. Dzieci przygotowały wiosenne kanapki oraz radośnie i wiosennie udekorowały stół. W konkursach zwyciężyła kl. „0” i klasa III. Na drugim miejscu uplasowały się kl. II, IV, V oraz VI. Na zakończenie spotkania wszyscy skosztowali pyszne i zdrowe kanapki.

Tekst: Katarzyna Niewczas
Foto: Katarzyna Niewczas, Anna Potrzeszcz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl