Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Mircu

28.03.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

20 marca w Szkole Podstawowej w Mircu był „Dniem Otwartej Szkoły”. Szczególnymi gośćmi tego dnia były dzieci z mirzeckiego przedszkola, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczały do klasy pierwszej. Gości, ich rodziców i wychowawców powitały panie dyrektorki: Alicja Raczyńska oraz Iwona Gralec.

 

Na ten szczególny dzień przygotowano mnóstwo atrakcji. Na wstępie dzieci obejrzały krótki program artystyczny z udziałem uczniów klas III przygotowany pod kierunkiem Jadwigi Pastuszki i Doroty Zagajnej. Przedstawiał  zasady odpowiedniego zachowania się  w społeczności szkolnej. Niesamowitą atrakcją dla dzieci był udział w tańcu, do którego zostały zaproszone przez starszych kolegów. Następnym punktem dnia było zwiedzanie szkoły. Dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie zostały wstępnie wprowadzone przez Iwonę Grzesik-Kleczaj do świata książki. Dalsze kroki podczas wycieczki po szkole zaprowadziły przedszkolaków do wspaniale wyposażonych pracowni informatycznych, gdzie miały możliwość pracy nie tylko przy komputerze, ale również z tablicą interaktywną, którą dzieci nazwały „magiczną”. Następnie udały się do sali zabaw (kuleczkowo), a następnie na zajęcia ruchowe  zorganizowane w hali sportowej. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych grach i zabawach z piłką ręczną. Intensywne zajęcia sportowe przyniosły im wiele radości. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało od dyrekcji szkoły pamiątkowe długopisy i foldery. Roześmiane, radosne przedszkolaki opuszczały mury szkoły, do której pewnie z ochotą przyjdą w roku szkolnym 2017/2018.

Tekst: Dorota Zagajna, Jadwiga Pastuszka
Foto: Szkoła Podstawowa w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl