Środa, 25 kwietnia 2018
imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Informacje ze szkół

Wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Gadce

07.03.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia ze stycznia i lutego.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka
19 stycznia 2017r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego pod okiem wychowawców przygotowały występ artystyczny. Gościnnie wystąpiły także panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kumosie”. Na zakończenie uroczystości dziadkowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

Poznajemy bibliotekę gminną
W czwartek 26 stycznia przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do biblioteki gminnej. Pani Marzena pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju atlasów: o motocyklach, samochodach, roślinach, zwierzętach. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się w bibliotece.  Następnie zabrały się do wspólnego wysłuchania bajki „Pięciopsiaczki” czytanej przez panią bibliotekarkę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące treści utworu oraz wykonywały ilustracje. Każdy przedszkolak na pamiątkę wycieczki otrzymał śmieszną zakładkę. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.
Planetarium
W piątek 27 stycznia naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Wykwalifikowana kadra zaprezentowała uczniom krótki wykład, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat wszechświata, historii kosmosu i możliwości jego podboju. Ponadto omówione zostały ciekawostki o największych odkrywcach, w tym Mikołaju Koperniku. Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na sali gimnastycznej dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń.  Najmłodsi uczniowie z zaciekawieniem poznawali Układ Słoneczny, z kolei dla starszych była to okazja do pogłębienia swojej dotychczasowej wiedzy o kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebieskim sklepieniu.

Bal karnawałowy
31 stycznia 2017r. w naszej szkole najmłodsi uczniowie bawili się w pięknie ozdobionej balonami sali. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, białych i czarnych aniołów pojawiły się postacie z ulubionych bajek oraz stroje przedstawicieli służb mundurowych.  Przy rytmach wesołej muzyki, wszyscy bawili się wyśmienicie. Tańce były przeplatane wesołymi zabawami oraz konkursami.  W przerwie balu wszystkim niezwykle smakowały słodkości przygotowane przez rodziców. Do domu dzieci wracały pełne radości i zadowolenia, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Biwak w szkole
W mroźną noc zimowych ferii z 7 na 8 lutego uczniowie klas IV – VI po raz pierwszy uczestniczyli w szkolnym biwaku. Było to wspólne przedsięwzięcie nauczycieli, rodziców i uczniów.  Uczniowie do szkoły przybyli już po godz. 15.00, przygotowując sale do „nocowanki”. Rozkładali materace i karimaty. Atrakcji podczas tej nocy nie zabrakło: była dyskoteka karnawałowa, zawody sportowe, wspólne kibicowanie podczas meczu gwiazd, oglądanie wybranego filmu, zabawy w  sali zabaw. Przygotowane przez opiekunów kanapki na kolację wszystkim smakowały i szybko znikały z talerzy. Bardzo szybko płynął czas, więc uczniowie nawet nie zauważyli jak szybko zrobiło bardzo późno.  Mimo to sen nie przychodził. W końcu nie co dzień śpi się na karimacie czy materacu w otoczeniu koleżanek
i kolegów z klasy. A tyle jest spraw do omówienia właśnie w nocy... No cóż, w końcu przecież na nocowanie w szkole nie przychodzi się po to, żeby się wyspać.
Poranna pobudka wezwała wszystkich na śniadanie, po którym odbyło się sprzątanie sal i pakowanie. Chętni pozostali jeszcze w szkole by obejrzeć ciekawy film „Most do Terabitii”.

Wyjazd na basen
Drugi raz w tym roku szkolnym, 22 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję aktywnie spędzić czas w aquaparku „Neptun” w Radomiu. Celem wyjazdu było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie do czynnego uprawiania sportu, a także doskonalenie techniki i umiejętności pływania. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Już w drodze powrotnej uczniowie planowali kolejny wyjazd.

Tekst i foto: Lidia Drożdżał, Jolanta Potrzeszcz, Katarzyna Rozwadowska


Urząd Gminy w Mircu                     
pon. 7.30-17.00
wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007

Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn  tel. (041) 27 67 171

Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodnicząca Rady Gminy w Mircu
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Jan Zawisza

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl