Piątek, 19 kwietnia 2019
imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności

Samorząd dzieciom

10.11.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: Gadka

Żadna inwestycja roku 2011 nie wzbudziła tyle radości użytkowników, co place zabaw. 10 listopada otwarto drugi z nich przy Szkole Podstawowej w Gadce.

 

 

Nim przecięto wstęgę przybyli na uroczystość goście: wójt Marek Kukiełka, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, przewodniczący Komisji Oświaty, radny Gadki Jan Raczyński, kierownik  ZOEASiP Agata Mundzik, radny powiatowy Ryszard Nowak, ksiądz proboszcz Henryk Kołaziński oraz rodzice obejrzeli wspaniały program artystyczny w wykonaniu uczniów każdej z klas nagrodzony gromkimi brawami widzów.
W jego przygotowanie włączyli się wszyscy nauczyciele.

Następnie wystąpiły „Kumosie” – zespół śpiewaczy gadeckiego Koła Gospodyń Wiejskich. Kieruje nim Elżbieta Zagajna. Podziękowała ona samorządowcom w imieniu wszystkich babć za tak wspaniałą, radosną inwestycję. „Kumosie” zaśpiewały piosenki ze słowami napisanymi specjalnie na tę okazję. Porwały one młodzież do wspólnej zabawy, w związku z czym babcie zaśpiewały dodatkową, nieplanowaną piosenkę na bis, zaś Marianna Rafalska opowiedziała maluchom o zabawach, jakie były udziałem ich babć ponad pół wieku temu. Najmłodsi z uczniów, słysząc o prastarych rozrywkach wiejskich dzieci, kręciły z niedowierzaniem głowami, no bo czy można robić piłki z krowiej sierści albo jeździć do Wąchocka na fajerce?

Po części artystycznej dyrektor Lidia Drożdżał oraz rodzice i uczniowie złożyli na ręce przybyłych gości wspaniałe bukiety kwiatów wraz z podziękowaniami dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że i najmłodsi mieszkańcy wsi doczekali się czegoś dla siebie.

Wójt Marek Kukiełka w krótkim przemówieniu stwierdził, że place zabaw mają wielu ojców. Jednak głównym inwestorem są rodzice i dziadkowie uczniów, bo to dzięki ich podatkom udaje się budować w gminie kolejne obiekty. Otwierany plac zabaw można potraktować jako prezent dla dzieci z okazji zbliżającego się radosnego Narodowego Święta Niepodległości i mikołajek.

Wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski żałował, że w dzieciństwie nie mógł choć raz być w tak niezwykłym, bajkowym wręcz miejscu, jak otwierany obiekt, bo po prostu kilkadziesiąt lat temu takich miejsc nie było. Dzięki zaangażowaniu samorządu w gminie Mirzec zrealizowano w mijającym roku kolejną wspaniałą inwestycję. Podkreślił również, iż cieszy go fakt, że w Gadce nie zapomniano o jutrzejszym święcie narodowym, czego wyrazem były przypięte do dziecięcych piersi biało-czerwone kotyliony (w innych szkołach również w ten sposób akcentowano kolejną rocznicę odzyskania niepodległości – przyp. adm.) i dostojny polonez.


Kierownik gminnych inwestycji i zarazem radny powiatowy Ryszard Nowak podkreślił, że pracownicy urzędu wykonali wiele pracy, aby inwestycję udało się zrealizować jeszcze w tym roku.

Po przemówieniach wszyscy udali się na plac zabaw, gdzie pomodlono się o bezpieczne przebywanie na nim dzieci. Obiekt poświęcił miejscowy ksiądz proboszcz Henryk Kołaziński.

Jeszcze ostatnie krople święconej wody nie zdążyły spaść na miękką nawierzchnię placu, gdy spragnione uciech dzieciaki rozpoczęły próbę generalną wszystkich jego urządzeń. 
Próba trwała do wieczora.

 


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl