Wtorek, 19 czerwca 2018
imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

Informacje ze szkół

Szkolne wieści z Zespołu Szkół w Mircu

18.02.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia z mirzeckich szkół.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka
Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia, na które przypada Dzień  Babci i Dziadka. W  Szkole Podstawowej w Mircu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. 26 stycznia 2017 roku w klasie pierwszej odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Alicja Raczyńska powitała przybyłych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie w swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią Martą Rokitą i nauczycielką muzyki Małgorzatą Rokitą przygotowały piękny program artystyczny. Były to wzruszające życzenia w formie wierszy i okolicznościowe piosenki związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz montażu słowno–muzycznego szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnucząt, były też zagadki i scenki humorystyczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Rodzice, którym należą się podziękowania, zadbali o poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, pięknymi laurkami z życzeniami. Na zakończenie uroczystości miłą niespodziankę sprawili wszystkim uczniowie klasy szóstej, którzy przedstawili bajkę pt. ,,Czerwony Kapturek”. Odbył się też konkurs,  w którym babcie i dziadkowie musieli odnaleźć swój portret wśród wielu innych. Uroczystość przebiegła  wspaniale, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Małgorzata Rokita

Bal karnawałowy
W środowe przedpołudnie, 1 lutego 2017r. odbył się długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mircu bal karnawałowy. W tym dniu szkoła zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, a także rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu w ramach wolontariatu zapewniła grupa dziewcząt z mirzeckiego gimnazjum Gabriela Majstrak, Wiktoria Słyk, Aleksandra Strzelec. Dziewczęta nikomu nie pozwoliły się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie podczas różnych zabaw i konkursów. Oprawę muzyczną zapewnili chłopcy z klasy VI: Kacper Stępień, Bartosz Głowacki oraz Igor Serafin. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Pyszne słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Dzieci obdarowane zostały słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Tekst: Dorota Zagajna, Renata Bogucka
Foto: Anna Chmolowska, Wiktoria Słyk

Ogólnopolskie laury dla uczniów
Uczniowie klasy VI przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”, który ma na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu języka polskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie: Wiktor Bilski, Weronika Michałów oraz Igor Serafin.
Uczniowie klas V i VI przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”, który ma na celu upowszechnianie wiedzy z historii Polski oraz regionu. Bierzemy w nim udział już ponad 10 lat. Wśród wyróżnionych znalezła się  Martyna Rafalska z kl. VI, która została laureatem wyróżnienia na szczeblu krajowym. Na poziomie szkoły wyróżnienia za bardzo dobry wynik uzyskali: Wiktoria Pawlik kl.Vb, Krzysztof Duś kl. Vb, Kamila Niewczas kl. Vb i Weronika Michałków kl. VI.

Tekst: Ewa Miśkiewicz, Iwona Grzesik-Kleczaj
Foto: Joanna Jaśkiewicz

Ferie pełne zabawy i pracy
Uczniowie podstawówki oraz gimnazjum w pierwszym tygodniu ferii brali udział w sportowo-rekreacyjnych biwakach, jakie zostały zorganizowane w obydwu szkołach. Sobota tygodnia pierwszego i cały drugi tydzień ferii to codzienna praca gimnazjalistów na zajęciach projektu „Droga do celu”.

Tekst: Jacek Rafalski
Foto: Anna Dudek, www.gimnazjum-mirzec.plUrząd Gminy w Mircu                     
pon. 7.30-17.00
wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007

Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn  tel. (041) 27 67 171

Sekretarz gminy

Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173

Przewodnicząca Rady Gminy w Mircu
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Jan Zawisza

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174

Adres Urzędu Gminy w Mircu

ug_mirzec@poczta.onet.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski - admin@
mirzec.pl