Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Szkolne wieści ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym

13.02.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najnowsze informacje ze szkoły w Tychowie Starym.

 

 

 

Malowanie bombek
1 grudnia 2016 roku uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka   w Tychowie Starym uczestniczyli w warsztatach plastycznych polegających na samodzielnym pomalowaniu i udekorowaniu bombki. Zajęcia poprowadzili artyści z Pracowni Artystycznej „As” ze Skarżyska-Kamiennej. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak wygląda cykl produkcyjny bombek choinkowych: rozgrzewanie i formowanie szkła w kulę lub formówkę, srebrzenie, malowanie na wybrany kolor, dekorowanie, suszenie, kontrolę jakości i pakowanie. Z pewnością każda własnoręcznie wykonana bombka będzie niezwykłą dekoracją własnej choinki lub miłą pamiątką dla bliskiej osoby. Koordynatorem tego ekscytującego spotkania była Dorota Niewczas.

Wspólne kolędowanie
Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy i większość z nas pragnie, aby trwał jak najdłużej. Przedłużeniem tego okresu jest śpiewanie kolęd i pastorałek. 15 stycznia 2016 roku  w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie.  Organizatorami tego przedsięwzięcia była społeczność szkolna i zespół folklorystyczny „Gromada”. Do śpiewanych utworów chętnie przyłączali się przybyli na spotkanie goście: wójt  Mirosław Seweryn wraz z małżonką, przewodnicząca Agnieszka Idzik-Napiórkowska, przewodniczący komisji oświaty Jan Raczyński, radny i sołtys Tychowa Starego Jan Myszka, sołtys Ostrożanki Tadeusz Chojnacki, pracownicy Centrum Usług Wspólnych, zespół folklorystyczny „Jutrzenka”, rodzice z przewodniczącym Łukaszem Przygodą, mieszkańcy Tychowa Starego i Ostrożanki, współorganizatorzy zespół  folklorystyczny  „Gromada” z instruktorem Piotrem Gąsowskim. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  młodzi aktorzy z klasy trzeciej i szóstej. W rolę konferansjera wcielił się uczeń klasy szóstej Krystian Dziadowicz. Całość występu uświetnił śpiew chóru  szkolnego oraz wokalistów Julii Gwóźdź z klasy piątej i Jakuba Rudzińskiego z klasy szóstej. Jasełka przygotowane zostały przez katechetkę Kazimierę Sobczyk we współpracy z Aldoną Obarą i Dorotą Niewczas. Inscenizację  uświetnił śpiew chóru szkolnego pod opieką Izabeli Surdy-Niewczas.

Stroiki dla samotnych
W okresie bożonarodzeniowym Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym już po raz kolejny włączył się w akcję „Stroiki dla samotnych”. Akcja ta została zainicjowana w naszej szkole przez Anetę Kruk 8 lat temu. To szczególny czas pełen radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa, czas pełen miłości. Zamysłem akcji było, aby radością podzielić się z osobami mieszkającymi samotnie w obwodzie szkoły w Tychowie Starym. Dlatego też dzieci przygotowują stroiki i kartki świąteczne. Odwiedzając domy samotnych, składają życzenia i wręczają te drobne upominki. Nad powodzeniem i bezpieczeństwem w przeprowadzeniu akcji czuwają opiekunowie samorządu. W tym roku były to panie: Katarzyna Dziewierz, Ewelina Zwolińska, Aneta Kruk.

Lodowisko przy naszej szkole
Od kilku lat zimą przy Szkole Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym dzięki nauczycielowi Sławomirowi Majchrzakowi powstaje lodowisko, z którego na lekcjach wychowania fizycznego korzystają dzieci, a po  zakończeniu zajęć również młodzież i dorośli. Dzieci z niecierpliwością oczekują na możliwość wejścia na dużą ślizgawkę. Problemem nie jest nawet sprzęt, bo szkoła dysponuje własnymi łyżwami i saneczkami. Uczniowie pod okiem opiekuna  szybko przyswajają sobie  prawidłowe zachowania, utrzymują  równowagę, a także kształtują  prawidłową sylwetkę podczas jazdy figurowej na lodzie.

Dzień Babci i Dziadka
20.01.2017r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dyrektor Beata Witkowska przywitała wszystkich przybyłych i złożyła im serdeczne życzenia. Dla kochanych gości dzieci pod opieką wychowawczyni Anety Kruk przygotowały bajkę pt.”Kopciuszek”. Dzieci okazały się wspaniałymi aktorami. Przedstawiona bajka w wykonaniu najmłodszych dzieci utwierdziła wszystkich w przekonaniu, iż wnuczęta posiadają zdolności muzyczne i aktorskie. W drugiej części dziadkowie wysłuchali piosenkę oraz wiersze zapewniające o wielkiej miłości wnucząt. Następnie dzieci odśpiewały 100 lat babciom i dziadkom oraz obdarowały ich prezentami. Oklaskom i zachwytom widzów nie było końca. O słodki poczęstunek  zadbali rodzice uczniów oddziału przedszkolnego. Dyrektor Beata Witkowska podziękowała wychowawczyni klasy 0 Anecie Kruk za wspaniałe przygotowanie dzieci na tę uroczystość.

Zabawa choinkowa
Karnawał to czas radości i rozrywki. Czekają na niego zarówno mali jak i duzi. Świetną okazją do wspólnej zabawy była szkolna choinka, która odbyła się 28 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej  im. K. Kupczyka Tychowie Starym. Zjawiły się na niej dzieci z klas młodszych przebrane w bajkowe różnobarwne stroje i maski, uczniowie klas starszych, rodzice i wychowawcy. Wszyscy świetnie się bawili na pięknie udekorowanej sali, tańcząc w rytm przebojów karnawałowych. Do tańca przygrywał dzieciom zespół „Sejm”, który stworzył niepowtarzalną atmosferę. Nie zabrakło również radosnego współzawodnictwa podczas tańca z miotłą i tańca z balonami. Zwycięzcy obydwu konkurencji otrzymali nagrody niespodzianki. Na stołówce szkolnej czekał na dzieci słodki poczęstunek. Choinka stanowiła wspaniałą imprezę integracyjną, na której spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci. Czas szybko minął i uśmiechnięci uczniowie wraz z rodzicami oraz rodzeństwem wrócili do swych domów, aby rozpocząć dwutygodniowy odpoczynek.

Biwak szkolny
W Szkole Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym ferie zimowe rozpoczął w dniach 30 i 31 stycznia 2017 roku biwak szkolny. Wzięło w nim udział 33 uczniów klas IV-VI. Pierwszego dnia, wykorzystując zimową aurę, dzieci uczestniczyły w wyścigu saneczkowym, slalomie z pachołkami i innych zajęciach na śniegu. Podczas zabaw uczniowie  wykazali się dużą sprawnością fizyczną i właściwą współpracą w grupie. Dużą frajdą były podchody, pląsy i zabawy integracyjne. Uczestnicy biwaku chętnie bawili się przy muzyce, prezentując swoje zdolności aktorskie.  Po kolacji  późnym wieczorem przyszedł czas na toaletę, po której dzieci udały się do sal lekcyjnych, gdzie został wcześniej przygotowany przez nie nocleg na materacach. Główną atrakcją kolejnego dnia było Mobilne Planetarium Halo Wiedza. W audio-wizualnej kopule w pełnym komforcie (na leżąco) dzieci mogły obejrzeć filmy edukacyjne z zakresu budowy Układu Słonecznego i  Zjawisk Astronomicznych. Oglądający przybliżyli sobie wiedzę o otaczającym świecie gwiazd i  planet. Po pysznym obiedzie został zorganizowany konkurs klasowy na najbardziej pomysłowe przebranie „Przybysz z kosmosu”. Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy, a wszystkie dzieci słodycze. Dyrektor Beata Witkowska podziękowało dzieciom, gronu nauczycielskiemu i pracownikom obsługi  za zaangażowanie się  w  to przedsięwzięcie.

Tekst: Dorota Niewczas

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl