Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Styczniowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Osinach

30.01.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Rozpoczęły się zimowe ferie. Czas na odpoczynek i nabieranie sił do dalszej pracy i nauki. Przypominamy, co wydarzyło się w naszej szkole w ostatnim miesiącu.

 

 

Wycieczka do Radomia
13 stycznia uczniowie wyjechali na wycieczkę do Radomia. W Zespole Szkół Muzycznych wysłuchali „Koncertu karnawałowego”. W trakcie występu poznali wiele instrumentów oraz utworów charakterystycznych dla różnych kręgów kulturowych. Nowo zdobytą wiedzę mogli sprawdzić uczestnicząc w zorganizowanym dla widzów konkursie. Następnie dzieci odwiedziły Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Obejrzały tam ekspozycję przyrodniczą i uczestniczyły w lekcji muzealnej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
15 stycznia Osiny znowu zagrały w kapeli gorących serc Jurka Owsiaka. 25 Finał WOŚP przebiegał pod kierunkiem Sławomira Oleksaka (to już jego 22. rok działalności dla Orkiestry!) oraz Iwony Seweryn z Centrum Twórczości Ludowej. Od rana do akcji wkroczyli szkolni wolontariusze: Amelia Gwóźdź, Miłosz Gwóźdź, Agata Turek, Dominika Gwóźdź, Katarzyna Chmielewska, Krystian Kuźdub, Zuzanna Caban, Weronika Nowak i Damian Kaczmarski. Zbierali pieniądze w Osinach, Mircu, Wierzbicy i Mirowie. Najwięcej trafiło do puszki Zuzi Caban (816,76 zł.). Po południu swoje podwoje otworzyło dla gości CTL. Występy artystyczne, kiermasze, malowanie twarzy, medyczne badania. Każdy miał co robić, a konto ciągle rosło. Ogółem udało się zebrać 3550 złotych. Dziękujemy! Siema!

Dzień Babci i Dziadka
Zapraszanie rodzinnych seniorów na uroczystość z okazji ich święta, jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar szkolnych imprez. Dzień Babci i Dziadka to chwile uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 20 stycznia w szkole odbyła się wspaniała impreza. Na wstępie dyrektor Zofia Siwiec ciepłymi słowami powitała wszystkich gości, w tym wójta Mirosława Seweryna, radnego z Osin Jana Zawiszę oraz księdza proboszcza Dariusza Maciejczyka. Dzieci wraz ze swoimi paniami – Aliną Dudek, Małgorzatą Cichocką i Ewą Nowak oraz panią dyrektor przygotowały piękny program artystyczny. Wiersze, piosenki, inscenizacje, skecze i żywiołowe tańce w wykonaniu wnucząt rozgrzały serca i wywołały łzy wzruszenia babć i dziadków. Po części artystycznej dzieci obdarowały ich przygotowanymi przez siebie upominkami. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze, a dzieci podziękowały swym babciom i dziadkom za miłość i trud włożony w ich wychowanie.

Żyć zdrowo
W ostatnim styczniu gościliśmy w szkole panią Reginę Seweryn, pielęgniarkę, która od lat zabiega i troszczy się o zdrowie naszych uczniów. Podczas spotkań z dziećmi wygłosiła pogadankę na temat zdrowego stylu życia oraz zalet aktywnego spędzania czasu wolnego i ruchu na świeżym powietrzu.

W karnawale czas na bale
Jak zwykle ostatni dzień przed feriami upłynął w atmosferze doskonałej zabawy. Oczekiwana przez dzieci szkolna „Choinka” dostarczyła wielu wrażeń i wprowadziła w nastrój czekającej wszystkich dwutygodniowej „laby”. Wspólne zabawy, konkursy, taneczne popisy i pełny luz – to jest to! Przecież nie samą nauką człowiek żyje.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak, Ewa Nowak, Ewelina Zawisza

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl