Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Prosto do celu

15.01.2017 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu od kilku lat podejmuje skuteczne działania w celu zdobycia funduszy przeznaczonych na wszechstronny rozwój uczniów i szkoły. W sobotę 14 stycznia 2017r. w szkole rozpoczęto realizację kolejnego projektu za niemal 350 tys. zł.


Projekt przygotowany pod kierunkiem wicedyrektor Iwony Gralec pod tytułem „Droga do celu” z łączną liczbą punktów 132,5 na 140 możliwych do zdobycia zajął pierwsze miejsce spośród 74 wniosków, które wpłynęły na konkurs z całego województwa świętokrzyskiego.

Projekt „Droga do celu” gwarantuje wsparcie dla 112 uczniów gimnazjum, którzy przez 18 dni (także w ferie) na sześciogodzinnych warsztatach pozalekcyjnych i pozaszkolnych rozwijają kompetencje kluczowe niezbędne na współczesnym rynku pracy. Uczeń powinien świadomie zaplanować „drogę” edukacyjno-zawodową, aby osiągnąć zamierzony „cel”, dlatego gimnazjalista zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami będzie rozwijał kompetencje w jednym wybranym przez siebie bloku:

Blok I – warsztaty biologiczne, warsztaty chemiczne, warsztaty z języka angielskiego, warsztaty z doradztwa zawodowego,

Blok II – warsztaty matematyczne, warsztaty z programowania, warsztaty 
z języka angielskiego, warsztaty z doradztwa zawodowego,

Blok III -  warsztaty matematyczne, warsztaty z fizyki,  warsztaty z języka angielskiego, warsztaty z doradztwa zawodowego,

Blok IV – warsztaty skutecznego uczenia się, warsztaty kompetencji technicznych 
i arteteraapia, warsztaty kompetencji społecznych,  warsztaty z doradztwa zawodowego,

Blok V– warsztaty ze współczesnych metod komunikacji, wykorzystania i przetwarzania informacji, warsztaty z języka angielskiego, warsztaty z kompetencji społecznych, warsztaty 
z doradztwa zawodowego.

Uczniowie pracują w 7-osobowych grupach, aby działania były jak najefektywniejsze. Metoda projektu, doświadczenia i wykorzystanie nowoczesnych pomocy – zestawów interaktywnych (zakupionych w ramach budżetu projektu) – to dominujące metody i formy pracy na warsztatach.

Uczniowie potrzebujący indywidualnego wsparcia specjalistycznego zakwalifikowani zostali na: zajęcia logopedyczne, zajęcia rozwijające procesy poznawcze lub na terapię Metodą Warnkego – nowoczesną metodą pozwalająca usprawniać umiejętność uczenia się, do której zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt o wartości ponad 21 tysięcy złotych.

W czasie trwania projektu będą prowadzone przez kadrę projektową e-konsultacje edukacyjne i specjalistyczne, aby zapewnić całościowe wsparcie uczestnikom.

Uczestnicy projektu są dowożeni na sobotnie zajęcia, otrzymali zestaw niezbędnych materiałów, w trakcie warsztatów korzystają z dwudaniowych obiadów z deserem.

Rozwinięte kompetencje kluczowe uczniowie sprawdzą i dopełnią w czasie dwudniowego wyjazdu edukacyjnego do Krakowa i Bochni, w czasie którego odwiedzą: Ogród Botaniczny i Ogród Doświadczeń Uniwersytetu Jagiellońskiego, Podziemia Rynku Głównego w Krakowie, Kopalnię Soli w Bochni, Fabrykę Oskara Schindlera oraz obejrzą spektakl w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W ramach projektu „Droga do celu” wszyscy nauczyciele zatrudnieni w gimnazjum podnoszą swoje kwalifikacje w następujących obszarach:
- prowadzenie terapii Metodą Warnkego,
- wykorzystanie TIK w rozwijaniu kompetencji kluczowych,
- indywidualizacja w procesie edukacji z uwzględnieniem pedagogiki specjalnej oraz ocenianie kształtujące.

Tekst: Iwona Gralec
Foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl