Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Jasełka w mirzeckim przedszkolu

23.12.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

20 grudnia w mirzeckim przedszkolu miały miejsce jasełka.

 

 

 

Wzięły w nich udział wszystkie grupy przedszkolaków. Wystąpiły: „Jagódki”, które zostały przygotowane przez Elżbietę Cedro i Halinę Sobczyk; „Krasnoludki”, które przygotowały Jadwiga Dudek i Jolanta Mundzik; „Biedronki”, które przygotowały Regina Stachowicz i Renata Koriat oraz „Pszczółki”, które przygotowała Iwona Strzelec.

Przedszkolaki w specjalnie zrobionych na tę okazję kostiumach oraz scenografii, pięknie wyuczone pod czujnym okiem wychowawczyń wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój. Szereg znanych polskich kolęd i pastorałek przeplatały tańce aniołków, podkreślając wyjątkowy charakter tych świąt, a recytowane wierszyki wzruszały widownię.

Występy dzieci wywołały wzruszenie u rodziców oraz zaproszonych gości: wójta gminy Mirosława Seweryna i przewodniczącego komisji oświaty i kultury Jana Raczyńskiego. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem słuchali występów małych aktorów.

Pani dyrektor Renata Koriat po przedstawieniu złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia, a wójt wręczył dzieciom słodkie upominki, dziękując za przepiękne inscenizacje. Podkreślił, że okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów, to czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Jasełka dowiodły, że nadchodzące święta zbliżają ludzi.


Tekst i foto: Katarzyna Kąpała

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl