Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Grudniowe wieści z Zespołu Szkół w Mircu

23.12.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przegląd wydarzeń jakie miały miejsce w grudniu w Zespole Szkół w Mircu.

 

 

 

Po raz kolejny „Śniadanie Dało Moc”
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia w diecie każdego dziecka. Dzięki niemu uczniowie mają lepszy start w nowy dzień. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i 8 listopada 2016r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Mircu wraz z wychowawcą i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Celem programu było zwiększenie świadomości najmłodszych i ich rodziców w kwestii prawidłowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dla najmłodszych kucharzy był to dzień szczególny. Mieli przygotować samodzielnie śniadanie, które może dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Śniadanie poprzedzone było krótkimi zajęciami, w ramach których dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, szczeble piramidy żywieniowej oraz zasady zachowania przy stole. Tuż przed przystąpieniem do pracy zgodnie z zasadami higieny wszyscy dokładnie umyli ręce i założyli fartuszki. Bazą do sporządzenia posiłku były specjalnie przygotowane wyspy śniadaniowe: „owocowa”, „warzywna” i „deserowa”, na których znalazły się zdrowe i wartościowe produkty. Dzieci przygotowały samodzielnie pyszne smakołyki pod troskliwą opieką niesamowicie zaangażowanych rodziców i wychowawcy klasy Marty Rokity. Pyszne kanapki, łódeczki, owocowe i warzywne szaszłyki a także sałatki szybko znikały z talerzy. Po takim śniadaniu nie było mowy, aby ktoś został głodny.
- Była to dla dzieci bardzo atrakcyjna forma zajęć edukacyjnych zasługujących na wyróżnienie - stwierdziła dyrektor szkoły Alicja Raczyńska.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Joanna Jaśkiewicz

Minipiłka ręczna
W listopadzie 2016r. do ponad 100 świętokrzyskich szkół trafiły zestawy do gry w piłkę ręczną. Stało się to w ramach uruchomionego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli programu „Dziecięca piłka ręczna”. Wśród wytypowanych szkół znalazła się też Szkoła Podstawowa w Mirca.

15 listopada dyrektor Alicja Raczyńska wraz z towarzyszącymi nauczycielami: Martą Rokitą i Piotrem Spadło uczestniczyli w konferencji inauguracyjnej program, która miała miejsce w hali sportowej przy ul. Krakowskiej w Kielcach. Otwarcia dokonał marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który zaprezentował cel i założenia Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej. Horyzonty Aktywności Fizycznej - „Dziecięca Piłka Ręczna”. Cel programu, jak nadmienił marszałek Jarubas, jest niezwykle prosty. Ma on przybliżyć uczniom klas I-III tę dyscyplinę sportu i przyczynić się do tego, że dzieci będą prawidłowo się rozwijać.
Wystąpili też zaproszeni goście, a wśród nich wiceprezes Vive Tauron Kielce Tadeusz Dziedzic, który zapewnił, że zawodnicy Vive, włączą się w promocję programu i będą odwiedzali świętokrzyskie szkoły, aby wesprzeć małych sportowców w ich przygodzie z piłką ręczną. W celu przybliżenia praktycznych wskazówek realizacji programu, uczestnicy konferencji mogli obejrzeć lekcję pokazową – gier i ćwiczeń z piłkami i elementami dziecięcej piłki ręcznej. Dyrekcja oraz nauczyciele uczestniczący w inauguracji programu przywieźli do szkoły ufundowane pomoce i sprzęt sportowy oraz akcesoria potrzebne do gry w piłkę ręczną.

Kiedy emocje trochę opadły można było ufundowany sprzęt przekazać oficjalnie uczniom w szkole oraz zastosować go w praktyce. Dzieci były uradowane i podekscytowane.
Teraz nadeszła pora wytężonej pracy podczas realizacji programu.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Anna Chmolowska

Mikołajki
We wtorek 4 grudnia naszą szkołę odwiedził długo wyczekiwany gość. Wszyscy uczniowie już od rana
oczekiwali go z niecierpliwością. Tuż po godzinie 9 w pięknej zimowej scenerii pojawił się Święty Mikołaj. Szanowny gość obdarował wszystkie dzieci prezentami, nie zapomniał także o dyrekcji i wszystkich pracownikach szkoły. Przy okazji rozstrzygnięty został konkurs na największy odsetek mikołajkowych czapek w poszczególnych klasach. Po wnikliwej kontroli i liczeniu przez członków Samorządu Uczniowskiego, okazało się, że wszyscy uczniowie pamiętali o założeniu w tym dniu symbolu Świętego Mikołaja.

Tekst i foto: Tomasz Kuźdub

Jasełka
Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, choć jak zwykle pracowity,
przybiegał w bardzo świątecznej atmosferze. Po zakończeniu lekcji odbyły się wigilie klasowe pełne smakołyków, świątecznych życzeń oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek.
Następnie, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Mircu, mieli okazję zastanowić się nad sensem Świąt Bożego Narodzenia oglądając, wystawione przez uczniów Szkoły Podstawowej, przedstawienie pod tytułem: „Boże Narodzenie mimo wszystko”. Na zakończenie dnia, wszyscy pracownicy Zespołu Szkół, udali się na symboliczną wigilię, aby podzielić się opłatkiem, życzyć sobie radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: Anna Dudek
Foto:  Jacek Rafalski

Konkursowe laury
Emilia Piętak z klasy Ia Gimnazjum w Mircu została wyróżniona w konkursie „Świętokrzyskie jakie cudne” organizowanym przez Zespół Szkół Leśnych im . Romana Gesinga w Zagnańsku. 15 grudnia uczestniczyła w gali wręczenia nagród, którą poprzedziło spotkanie z fotografem Krzysztofem Ptakiem. Uczestnicy konkursu spotkali się również z dyrektor szkoły. Zapoznała ich z formami zajęć prowadzonymi w szkole. Uczniowie technikum przygotowali krótki program artystyczny poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi.

Monika Duś z klasy Ia Gimnazjum w Mircu zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów w konkursie „Śladami bohatera Sienkiewiczowskiego” zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Monika przygotowała na konkurs efektowną prezentację, która została wysoko oceniona przez jury. W czasie gali wręczenia nagród nauczyciele i uczniowie ZSZ nr 2 czytali fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Dyrektor szkoły Grażyna Małecka, wręczając dyplomy i nagrody, podziękowała wszystkim uczniom za udział w konkursie i życzyła spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: Jacek Rafalski
Foto: Irena Słomińska,  Jacek Rafalski

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl