Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Grudniowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu

23.12.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Grudzień przebiega w szkołach w atmosferze zbliżających się świąt.

 

 

 

Cała Polska czyta dzieciom - spotkanie w Trębowcu
6 grudnia 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Trębowcu uczestniczyli w  spotkaniu czytelniczym, na które przybyli zaproszeni goście: Regina Seweryn pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Mircu, Elżbieta Strycharska członkini KGW „Trębolanki”, Szymon Zając i Justyna Kolasa przedstawiciele rodziców. Dzieci z klas młodszych zaprezentowały scenkę do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Uczniowie klas starszych pięknie recytowali wiersze Brzechwy: Daniel Gizan - „Pomidor”, Kinga Jaśkiewicz -  „Tydzień”, Amelia Garbala - „Samochwała”, Aleksandra Potrzeszcz - „Tańcowała igła z nitką”, Michał Sobczyk - „Koziołeczek”.Wszystkie dzieci z niezwykłą uwagą słuchały wyśmienitego czytania wierszy Brzechwy przez przybyłych gości.Spotkanie zorganizowały Dorota Tomkowska i Anna Potrzeszcz.

Mikołajki
Na ten dzień z utęsknieniem czekali nie tylko najmłodsi, ale też starsi uczniowie naszej szkoły. Dzięki inicjatywie pomocnika - Urszuli Gaik zawitał do nas św. Mikołaj i przyniósł ze sobą mnóstwo prezentów. Uczniowie i pracownicy szkoły oraz goście recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Dzięki temu rozdawanie prezentów było jeszcze przyjemniejsze i przyniosło wiele zabawnych sytuacji. Mamy nadzieję, że za rok św. Mikołaj odwiedzi nas ponownie.

Rozwijamy czytelnicze pasje - wizyta w bibliotece
9 grudnia uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami Krystyną Tomkowską, Anną Potrzeszcz i Katarzyną Niewczas wybrali się na wycieczkę do Mirca. Była ona zorganizowana z myślą o rozpowszechnianiu czytelnictwa i rozwijaniu kompetencji czytelniczych dzieci. Grupa odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Mircu, by poznać jej księgozbiór i zasady funkcjonowania. Pani Krystyna Strycharska wyjaśniła jak poradzić sobie w tym labiryncie półek i książek. Z chęcią odpowiadała na nurtujące uczniów pytania i zachęcała do dołączenia do grona czytelników. Po wizycie w bibliotece uczniowie udali się na mirzecki cmentarz.  Zapalili znicze na grobach poległych podczas wojny.

Wigilie klasowe i jasełka bożonarodzeniowe
W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia zostały zorganizowane wigilie klasowe. Dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a następnie zasiedli przy wigilijnym stole, na który potrawy przygotowali rodzice.W środę, 21 grudnia 2016 roku dzieci, przygotowane pod kierunkiem Bożeny Dróżdż, Małgorzaty Rokity i Moniki Łęckiej, zaprezentowały jasełka bożonarodzeniowe. Przypomniały wydarzenia betlejemskiej nocy. W szkole zapanował świąteczny nastrój.Życzenia społeczności szkolnej złożył Stanisław Seweryn - radny i sołtys Trębowca. Zaintonował kolędę „Wśród nocnej ciszy”, którą wspólnie śpiewali uczniowie, rodzice, dziadkowie i grono pedagogiczne.

Tekst: Katarzyna Niewczas
Foto: Anna Potrzeszcz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl