Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Październikowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Jagodnem

14.11.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Warsztaty przyrodnicze, Dzień Edukacji i pasowanie pierwszaków na uczniów to najważniejsze wydarzenia z października, jakie miały miejsce w jagodzieńskiej podstawówce.

 

 


Pokochajmy drzewa ! Dzień Drzewa - Warsztaty przyrodnicze z udziałem leśnika
11 października 2016r. w SP z OI w Jagodnem świętowano Dzień Drzewa. Celem spotkania było przybliżenie znajomości drzew - składników krajobrazu w najbliższej okolicy. W części wstępnej uczniowie obejrzeli kilka ciekawych prezentacji pt.:"Las w jesiennej szacie", "Najpiękniejsze drzewa świata” oraz "Przytul się do drzewa”, po czym uczestnicy zajęć korzystali ze zgromadzonej biblioteczki "Młodego Przyrodnika", przeglądali ciekawe publikacje, albumy, mapki i plansze z okazami drzew. W trakcie dyskusji rozmawiali o ważnych pojęciach związanych z tematyką: różnice między drzewem a krzewem, podział drzew, najciekawsze okazy, pomniki przyrody w Polsce i w naszym regionie, warstwy lasu, dary lasu, rola drzew w ekosystemie. Rozważania moderowała pani Maria Bernatek - nauczyciel przyrody. W części zasadniczej zaproszony gość z Nadleśnictwa Skarżysko – Kamienna,  leśnik Jacek Abram poprowadził ciekawe zajęcia warsztatowe. Uczniowie otrzymali materiał przyrodniczy i posługując się kluczami, atlasami, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów. Dowiedzieli się wielu ciekawostek z dziedziny dendrologii (Dendrologia z gr. déndron – drzewo, lógos – słowo, nauka; drzewoznawstwo – dział botaniki zajmujący się drzewami i krzewami). Następnie, pomimo jesiennej słotnej aury, wybraliśmy się w teren. Pod kierunkiem pana leśnika badaliśmy przyrodę polisensorycznie. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy z pozytywnym rezultatem. Jak mówi stare przysłowie : Nauka nie poszła w las! Na zakończenie miłego przyrodniczego święta, uczestnicy otrzymali od naszego gościa  piękne atlasy "Bezpieczne grzybobranie". Dziękujemy serdecznie Nadleśnictwu w Skarżysku-Kamiennej, pani Milenie Kępas za pomoc w organizacji święta, a panu Jackowi Abramowi za ciekawe warsztaty.

Dzień Drzewa zorganizowała Jadwiga Rafalska-Kawalec.

Tekst: Jadwiga Rafalska-Kawalec
Foto: Maria Bernatek

Święto Edukacji na wesoło
Z okazji zbliżającego się święta Komisji Edukacji Narodowej, 13 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły głównie z klas I-III zainscenizowali „Rzepkę” Juliana Tuwima.

W przedstawieniu udział wzięli:
Rzepka – Paulina Biernacka
Dziadek – Krzysztof Gieras
Babcia – Natalia Nowak
Wnuczek – Norbert Szydełko
Mruczek – Natalia Madajewska
Kicia – Julia Przygoda
Kurka – Julia Działak
Gąska – Blanka Dąbrowska
Bociek – Krzysztof Ziółczyński
Żabka – Oliwia Stępniewska
Kawka – Agata Podgórska

Narratorkami były: Oliwia Szydełko i Małgorzata Biernacka z klasy VI.

Po występie uczniowie złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli drobne upominki. Inscenizacja wywołała dużo emocji i śmiechu. Wszyscy świetnie się bawili, a nasi młodzi aktorzy wybrali się na gościnny występ do pobliskiego przedszkola.

Inscenizację przygotowały z uczniami stażystka pani Sylwia Koriat oraz panie Małgorzata Przygoda i Monika Rosińska pracujące na stanowisku pomocy nauczyciela.

Tekst: Małgorzata Przygoda
Foto: Maria Bernatek

Już uczniowie...
27 października 2016r. o godz. 9.00 w SP z OI  w Jagodnem odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Nim to jednak nastąpiło 9 kandydatów na pierwszaków zaprezentowało swoją wiedzę i umiejętności. Przedstawiciele starszych klas zadawali im różne zagadki i pytania dotyczące nauki i zachowania w szkole, na które ładnie odpowiadali. Przy akompaniamencie muzycznym śpiewali piosenki. W tym uroczystym dniu towarzyszyli im nauczyciele, rodzice, zaproszenie goście z gminy - wójt Mirosław Seweryn, przewodnicząca rady gminy Agnieszka Idzik-Napiórkowska, przewodniczący komisji oświaty Jan Raczyński oraz radna wsi Jagodne Teresa Sieczka.

Po części artystycznej pod przewodnictwem wychowawczyni Jolanty Zawiszy złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie dyrektor szkoły Beata Stefańska dokonała uroczystego pasowania.

Na pamiątkę tak uroczystej chwili otrzymali dyplomy, upominki od Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i władz gminnych. Po oficjalnej ceremonii odbyło się krótkie spotkanie przy herbacie zorganizowane przez rodziców.

Tekst: Jolanta Zawisza
Foto: Maria Bernatek

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl