Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Wielki sukces młodych siatkarzy z gminy Mirzec

10.11.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

W dniach 4-6 listopada br. w Warszawie drużyna mirzeckich siatkarzy wzięła udział w XXX Międzynarodowym Turniej Wola Cup.

 

 

 

W zawodach wystartowało 16 drużyn, w tym zespoły zagraniczne z Austrii oraz Niemiec. Rozgrywki prowadzone były każdy z każdym. Trzydniowe zmagania naszych zawodników: Gabriela Lewandowskiego, Wojciecha Nowaka, Macieja Kosno, Macieja Piątka, Adama Rafalika i Bartosza Zapały zakończyły się dużym sukcesem - II miejscem.

II miejsce to niewątpliwie wspaniały wynik dobrej współpracy trenera Przemysława Strabanika (gminnego animatora sportu) z młodymi adeptami piłki siatkowej, którzy trenują w mirzeckiej hali 4 razy w tygodniu. Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta i nic dziwnego, na najlepszych czekały nagrody rzeczowe i okazałe puchary. Wyróżnionym zawodnikiem w mirzeckiej drużynie został Gabriel Lewandowski.

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn,  doceniając zaangażowanie i trud, jaki włożyli młodzi sportowcy, aby osiągnąć tak wspaniały wynik, postanowił osobiście ich docenić i pogratulować sukcesu. W tym celu udał się na wtorkowe popołudniowe zajęcia sportowe do mirzeckiej hali i wręczył nagrody młodym sportowcom, którzy dzięki swojej pasji i ciężkiej pracy osiągnęli tak wspaniały wynik na jednej z większych imprez siatkarskich w Polsce., a co za tym idzie godnie promowali gminę Mirzec poza jej granicami.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych wspaniałych wyników.

W tym samym czasie w mirzeckiej hali odbywały się zajęcia dzieci z rocznika 2009-2010 uczęszczających do Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice. Jest to jedna z trzech grup, które trenują w mirzeckim oddziale.  Wójt nie krył zadowolenia z faktu, że mirzecka baza sportowa jest należycie wykorzystywana. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały wójta i zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Tekst i foto: Anna Piątek

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl