Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Wieści z mirzeckiego przedszkola

08.11.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Prezentujemy najnowsze wydarzenia z życia mirzeckich przedszkolaków.

 

 

 

Dzień Przedszkolaka
Wiele atrakcji czekało na mirzeckie przedszkolaki 20 września, bowiem w tym dniu po raz kolejny obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tuż po śniadaniu dzieci z wszystkich grup wiekowych wraz z wychowawczyniami udały się do sali rekreacyjnej, gdzie dyrektor Renata Koriat złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia. Niezwykłym momentem okazało się uroczyste odśpiewanie hymnu przedszkolaka przez całą społeczność przedszkola. Nie zabrakło również tańca  przy dźwiękach wesołej  muzyki oraz słodkiej niespodzianki. Po prezentacji wesołych okrzyków wszyscy wzięli udział w wielkiej paradzie, która przeszła ulicami Mirca.

Mali ekolodzy w muzeum
6-latki z grupy „Pszczółki” wraz z wychowawczynią Iwoną Strzelec wzięły udział Festynie Ekologicznym „ Zaginiony świat naszej Ziemi”, który miał miejsce 4 października w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Wróbel - twój mały przyjaciel”, a patronowali jej starosta starachowicki Dariusz Dąbrowski oraz prezydent miasta Starachowice Marek Materek. Najmłodsi zdobyli wiele informacji na temat życia wróbli oraz ich roli w przyrodzie i życiu człowieka. Dzieci przygotowały prace plastyczne i domek dla wróbli, przyczyniając się w ten sposób do ochrony ich populacji. Szacowni goście obdarowali ich wieloma nagrodami i pamiątkowym dyplomem.

Śladami dinozaurów
Pod takim hasłem 24 października w przedszkolu odbyło się spotkanie z prehistoria, w czasie którego najmłodsi odkrywali tajniki zaginionego świat dinozaurów. Pomogły im w tym prezentowane eksponaty będące replikami części ciała dinozaurów. Były wśród nich kolce, rogi, zęby szpony, jajo oraz embrion. Ciekawostką okazał się 22 centymetrowy ząb prehistorycznego rekina. Wielką przyjemność sprawił dzieciom kontakt z interaktywnym kamarazaurem z okresu Jury, który reagował na głos, dotyk, posiadał również uczucia. Całemu spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, dzięki której maluchy posiadły wiele cennych informacji i ciekawostek z wyżej wymienionego zakresu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli krótki film 3D i przenieśli się do czasów, kiedy te zadziwiające stworzenia żyły na Ziemi.

Czytanie maluchom rozpoczęte
Zapraszamy rodziców dzieci z grupy „Biedronki” oraz wszystkich, którzy zechcieliby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" do czytania maluchom w naszym przedszkolu. Dzieci słuchają bajek codziennie o godzinie 13 00. Chętnych prosimy o kontakt z wychowawcą grupy Reginą Stachowicz.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Zaborska

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl