Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Szkolne ślubowania

20.10.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Październik to tradycyjnie miesiąc szkolnych ślubowań składanych przez pierwszaków.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Mircu
19 października 2016r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej, którą uświetnili zaproszeni goście: wójt Mirosław Seweryn i przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Stępień. Pierwszoklasiści wraz z uczniami z klasy IV przygotowali pod opieką swojej wychowawczyni Marty Rokity i nauczycielki muzyki Małgorzaty Rokity program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

Duszek szkoły czuwający nad występem pierwszaków oraz wszyscy zebrani goście zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na ucznia dokonała dyrektor Alicja Raczyńska. Pani dyrektor życzyła najmłodszym wielu sukcesów w nauce, jednocześnie zapewniła o pomocy i opiece ze strony starszych kolegów w szkole i poza nią.

Następnie głos zabrał wójt Mirosław Seweryn. Złożył dzieciom życzenia wielu wspaniałych chwil spędzonych w szkole i wręczył drobne upominki. Dzieci otrzymały także słodycze od przewodniczącej Rady Rodziców Joanny Stępień. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Rodzice  również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Tomasz Kuźdub


Gimnazjum w Mircu

19 października miało miejsce ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum w Mircu. Na uroczystość przybyli: wójt Mirosław Seweryn, przewodniczący komisji kultury Jan Raczyński, członkowie Rady Rodziców Gimnazjum w Mircu z przewodniczącym Michałem Płusą i rodzice. Przybyłych gości powitała dyrektor Zespołu Szkół w Mircu Alicja Raczyńska oraz prowadzący uroczystość Julia Krzemińska i Jakub Działak.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie trzech klas pierwszych złożyli ślubowanie. Po nim przedstawiciele klas pierwszych udali się z wiązanką kwiatów pod tablicę upamiętniającą patronów szkoły. Do młodszych kolegów przemówiła przewodnicząca samorządu Julia Rafalska.

W części artystycznej zaprezentowała się każda z klas. Ia przedstawiła multimedialną prezentację i wiersz o klasie oraz zaśpiewała piosenkę. Ib pokazała kabaretową scenkę z życia szkoły, a klasa sportowa, czyli Ic zademonstrowała swoją fizyczną sprawność w rytm śpiewanej piosenki. Na zakończenie wystąpił szkolny chór prowadzony przez Piotra Spadłę.

Młodym aktorom podziękował za występy wójt Mirosław Seweryn oraz przewodniczący Rady Rodziców Michał Płusa. Głos zabrała również wicedyrektor Iwona Gralec.

Uroczystość zakończyła się pozowaniem pierwszoklasistów oraz ich rodziców do pamiątkowych zdjęć.

Stąd pobierzesz zdjęcia grupowe w dużej rozdzielczości >>

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl