Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Klub Młodego Odkrywcy

09.06.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W Szkole Podstawowej w Małyszynie zorganizowano warsztaty Klubu Młodego Odkrywcy.

 

 

 

Dzięki uprzejmości twórczyni Szkoły Językowej Speak Out w Starachowicach, Marcie Szymańskiej - Baran oraz zaangażowaniu Dominiki i Karoliny, warsztaty Klubu Młodego Odkrywcy mogły zostać zorganizowane dla uczniów naszej szkoły. Dyrektor Katarzyna Rychlik, która sama jest nauczycielem przyrody, z entuzjazmem przyjęła wiadomość o możliwości przeprowadzenia ciekawych i twórczych zajęć w naszej szkole. Celem warsztatów jest samodzielne zdobywanie wiedzy przez uczniów głównie z zakresu biologii, chemii, przyrody czy matematyki poprzez doświadczenia i eksperyment. Nieodpłatne  zajęcia odbywają się w Szkole Językowej Speak Out raz w miesiącu, w soboty i są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 5-12 lat. Koordynatorem programu jest Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

Brak szkolnego laboratorium nie jest przeszkodą, ponieważ by robić ciekawe i poważne eksperymenty nie trzeba dużo pieniędzy – to jedna z zasad KMO. Przedmioty otaczające nas dostępne w kuchni, garażu, na spacerze czy w ogrodzie stanowią narzędzia do eksperymentowania. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników. Zorganizowane zostały w trzech grupach wiekowych.

I tak dzieci z naszej szkoły mogły zobaczyć wulkan przygotowany z octu, sody i barszczu czerwonego, mogły poznać kolorowe reakcje soku z czerwonej kapusty na różnego rodzaju składniki. Najstarsi  odkrywali zagadki umysłu np. poznając efekt Stroopa poprzez określanie koloru tekstu. Zachwyt w oczach naszych uczniów widoczny był w każdej grupie.

Warsztaty kształtują przede wszystkim samodzielność poznawczą. Dzieci odkrywają, popełniają błędy, zadają pytania, poszukują, nie boją się nieznanego.
Warsztaty KMO  w szkole Speak Out w Starachowicach są wspaniałą alternatywą spędzenia wolnego czasu w sposób niezwykle kreatywny.

Tekst i foto: Monika Musiał

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl