Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Szkolne wieści z Osin

08.05.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze kwietniowe wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Osinach.

 

 

 

Nasza „Gabrysia”
Wioletta Kwapisz świętowała ostatnio kolejne artystyczne sukcesy. Ta nazywana przez wszystkich „Gabrysią” uczennica już drugi raz z kolei zdobyła Grand Prix Gminnego Konkursu „Szukamy Talentów”. Zaprezentowała się również na szerszej arenie.  Utworem „Opowiedz nam Ojczyzno” wyśpiewała II miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej w Starachowicach. Do tych udanych występów została przygotowana przez dyrektor Zofię Siwiec.

Dzień Ziemi
Młodzi miłośnicy przyrody pod kierunkiem Anety Stasiak znowu aktywnie włączyli się w działania na rzecz lokalnego środowiska naturalnego. Wpisane na trwałe w szkolny kalendarz ekologiczne święto uczcili pracami porządkowymi oraz zasadzeniem krzewów, które upiększą teren wokół szkoły.

Majowe świętowanie
Społeczność Szkoły Podstawowej w Osinach uroczyście obchodziła 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasy i korytarze zostały udekorowane ozdobami w narodowych barwach, zaś na budynku szkoły dumnie powiewały biało-czerwone flagi.

Aktorzy z klasy VI (przygotowani przez Iwonę Ankurowską i Jacka Królaka) wystąpili w patriotycznej inscenizacji, podczas której przypomnieli okoliczności oraz znaczenie  uchwalenia najstarszej w Polsce i Europie konstytucji. Wyjaśnili również młodej publiczności heraldyczne pochodzenie naszych barw narodowych oraz zwrócili uwagę na konieczność darzenia ich należną czcią i szacunkiem. Recytatorskie oraz wokalne talenty na szkolnej scenie zaprezentowali: Filip Bonio, Oliwia Bonio, Filip Kosno, Maciej Kosno, Wioletta Kwapisz, Kacper Niewczas, Hanna Nowakowska, Emilia Piętak, Maja Piętak, Dominika Piętak, Paula Szot i Anna Ziółczyńska. Występowi asystował poczet sztandarowy w składzie: Przemysław Bednarczyk, Patrycja Zawadzka i Natalia Żebrowska. Dzień wcześniej uczestniczył on również w uroczystej mszy świętej odprawionej w parafialnym kościele.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl