Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Kwietniowe wieści z mirzeckiego przedszkola

08.05.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Mali artyści z mirzeckiego przedszkola odnieśli w kwietniu swój największy atystyczny sukces.

 

 

 

„Krasnoludki” na wielkiej scenie
28 kwietnia 2016r. mirzeckie przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” miały zaszczyt wystąpić na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy w Finale XIII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w Drzewicy. Organizatorem konkursu oprócz wyżej wymienionego centrum kultury była Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej i jej parafialny oddział w Drzewicy, zaś honorowy patronat nad konkursem objęli: ks. biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik oraz burmistrz gminy i miasta Drzewica Janusz Reszelewski.  Zespół w składzie:  Amelka Pogoda, Kasia Rokita, Adaś Stachowicz, Hubert Gralec i Dawid Cioroch zaśpiewał znaną patriotyczną pieśń „Przybyli ułani pod okienko”.  Mali artyści dali z siebie wszystko i to pomogło im zająć zaszczytne II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dzieci do konkursu przygotowywali: Jadwiga Dudek oraz Wojciech Zając, akompaniujący najmłodszym w czasie występu. Nie obyło się bez głośnych braw, pamiątkowych dyplomów oraz nagród, które sprawiły przedszkolakom wiele radości. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!
Szczególne podziękowanie kierujemy do Wojciecha Zająca za poświęcony czas i perfekcyjne przygotowanie wokalne naszych przedszkolaków.

Przedszkolaki w teatrze
Tego samego dnia przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych udały się autokarem do Starachowickiego Centrum Kultury, gdzie obejrzały spektakl teatralny pt. „Kot w butach” przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Bajka dobrze dzieciom znana ze zbioru Charlesa Perraulta czy braci Grimm cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodych widzów dzięki pomysłowej i zabawnej formie przedstawienia, a także niesamowitym efektom specjalnym. Kot w butach przekonał przedszkolaków, że inteligencja, bystrość umysłu i wiara w siebie znaczą więcej niż siła czy podstępna moc. Najmłodsi dobrze się bawili, żywo reagując w trakcie występu. Doskonale sprawdzili się również w roli widzów. Gdy opadła kurtyna, wszyscy uczestnicy wycieczki powrócili do przedszkola pełni wrażeń i nadziei na kolejne spotkanie z teatrem.
Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za finansowe wsparcie w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Magdalena Stachowicz, Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl