Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Szkolne wieści z Małyszyna

20.04.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przegląd najważniejszych wydarzeń lutego i marca ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie.

W lutym Szkołę Podstawową w Małyszynie odwiedziła grupa cyrkowa, sprawiając małym i dużym wielką frajdę. Artyści cyrkowi zaprezentowali sztukę iluzji i pokazy akrobatyczne, a żarty i psikusy klauna rozbawiły wszystkich do łez. Nie lada atrakcją była prezentacja ogromnego węża, którego każdy mógł zobaczyć z bliska i dotknąć.

Początek marca przyniósł ze sobą cieplejszą aurę oraz wycieczkę. Dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Była to okazja, aby zobaczyć jak wygląda jednostka straży pożarnej, obejrzeć wozy strażackie oraz specjalistyczny sprzęt. Można było również przymierzyć strażacki hełm, usłyszeć dźwięk syreny, usiąść za kierownicą wozu i poczuć się jak prawdziwy bohater. Po ciekawej i pouczającej wizycie w straży, dzieci udały się na chwilę relaksu do pobliskiego kina, gdzie obejrzały zabawny film pt. „Misiek w Nowym Jorku”. Wycieczka przyniosła dzieciom wiele miłych wrażeń.

W okresie oczekiwania na nadejście Świąt Wielkanocnych szkołę odwiedziła babcia jednej z uczennic, by zapoznać dzieci ze sztuką tworzenia tradycyjnych polskich palm wielkanocnych. Angażowanie seniorów w życie społeczności uczniowskiej to jedno z zadań realizowanej w Szkole Podstawowej w Małyszynie innowacji pedagogicznej „ Mały obywatel - wiem, rozumiem, działam”. Pani Maria Rokita z chęcią uczyła młode pokolenie, jak samodzielnie wykonać piękna palmę. Dzieci z wielkim zapałem zaangażowały się w pracę, czego efektem były wspaniałe palmy wielkanocne.

Barwnymi kolorami i uśmiechem na twarzach uczniowie i nauczyciele powitali pierwszy dzień wiosny. Świętując jej nadejście, społeczność uczniowska nie wybrała się na wagary, lecz w wesołych przebraniach wzięła udział w radosnej szkolnej zabawie. Dzieci rozwiązywały quizy o tematyce wiosennej, rozwiązywały zagadki, a każda z klas zaprezentowała swoje przebrania. Tematyka strojów była różnorodna: od wiosennej flory i fauny, poprzez sportowców, postacie z bajek, na potworach i super bohaterach kończąc.  O wesołych przebraniach nie zapomnieli również nauczyciele.

W podniosłą atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadziła społeczność szkolną klasa II i III wraz z wychowawczynią Bożeną Zielińską, która przygotowała uroczystą akademię specjalnie na tę okazję. Młodzi aktorzy przebrani w stroje ludowe w bardzo ciekawej formie zaprezentowali świąteczno-wiosenne tradycje. Dzieci wzbogaciły swój występ wieloma kolorowymi, świątecznymi rekwizytami, stwarzając niezwykły wielkanocny nastrój.

Tekst i foto: Aneta Kozieł, Bożena Zielińska

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl