Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Marcowe wieści ze Szkoły Podstawowej w Osinach

26.03.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Szkoła w Osinach w świątecznym nastroju.

  

Niezwykłe rekolekcje
Przygotowania do nadchodzących świąt rozpoczęły trwające od 7 do 9 marca rekolekcje. Ich ostatni dzień miał nietypową i atrakcyjną formę. Rano wszystkie dzieci obejrzały w szkole film o  św. Matce Teresie z Kalkuty. Po jego projekcji najmłodsi wzięli udział w plastycznym konkursie religijnym, a uczniowie klas III-VI wyjechali do Radomia. Zwiedzili tam kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Dzięki siostrom ze zgromadzenia Służebnic Przenajświętszej Krwi obejrzeli w parafialnej świetlicy film o św. Faustynie Kowalskiej. Następnie wycieczka udała się do Kościoła O.O. Bernardynów. Dzieci uczestniczyły tam w nabożeństwie eucharystycznym, które prowadził ojciec rekolekcjonista ks. dr Dariusz Frydrych. Ostatnim etapem religijnej wyprawy było Muzeum Wsi Radomskiej i tematycznie związana z Wielkanocą lekcja muzealna, podczas której uczniowie wykonywali palmy i pisanki.

Niedziela Palmowa
Od wielu lat szkolną tradycją jest robienie przez poszczególne klasy dużych wielkanocnych palm, nad czym czuwa katechetka Dorota Fituch. Nie inaczej było i w tym roku. W Niedzielę Palmową ksiądz proboszcz Dariusz Maciejczyk poświęcił przyniesione do świątyni palmy. Stanowiły one wspaniałą oprawę uroczystej liturgii.

Wielkanocne zwyczaje
W ostatni dzień nauki przed świętami dzieci z „zerówki” i uczniowie klas młodszych (pod opieką  Małgorzaty Cichockiej, Aliny Dudek i Ewy Nowak oraz przy wsparciu dyrektor Zofii Siwiec, Iwony Ankurowskiej i Anety Ankurowskiej) zaprezentowali radosny program artystyczny pt. „Wielkanocne zwyczaje”. Przybliżyli w nim dawne polskie tradycje i obrzędy towarzyszące nadejściu wiosny i Wielkanocy – m.in. robienie palm, wykonywanie pisanek, przygotowywanie koszyczków ze „święconym”, śmigus-dyngus oraz chodzenie z gaikiem i dyngusowym kurkiem. Uwagę zwracała wspaniała plastyczna i muzyczna oprawa występu najmłodszych szkolnych aktorów. Na zakończenie dyrektor Zofia Siwiec złożyła gościom i całej szkolnej społeczności życzenia radosnych i zdrowych świąt Wielkiej Nocy. Za wspaniały występ podziękował dzieciom również ksiądz proboszcz Dariusz Maciejczyk.

Tekst: Jacek Królak i Dorota Fituch
Zdjęcia: Aneta Stasiak i Dorota Fituch.

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl