Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Sześciolatku, nie trać roku !

24.02.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

18 lutego 2016 roku w Zespole Szkół w Mircu miał miejsce „Dzień Otwartej Szkoły” pod hasłem ,,Sześciolatku nie trać roku”.

 

 

 

Na spotkanie przybyły przedszkolaki - dzieci sześcioletnie z wychowawcami, pani dyrektor przedszkola w Mircu i rodzice sześciolatków. Przybyłych gości powitali: dyrekcja szkoły Alicja Raczyńska oraz Iwona Gralec a także przyjaciel maluchów królik „Gosia”, który troskliwie opiekował się i pomagał małym gościom w trakcie całego spotkania. Na wstępie uczniowie starszych klas pod kierunkiem pani Ewy Miśkiewicz zaprezentowali swoje zdolności teatralne w przedstawieniu pt. ,,Siedem koźlątek”. Przedszkolaki i ich rodzice nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Następnie pod opieką nauczycieli dzieci wyruszyły na zwiedzanie szkoły. Przewodnikiem po szkole był królik „Gosia”. Atrakcją dla przedszkolaków była ciekawa oferta zajęć, jaką przygotowali nauczyciele ze szkoły. Odbyły się zajęcia j. angielskiego z tablicą interaktywną, gry i zabawy ruchowe w hali sportowej, zajęcia w pracowni komputerowej oraz elementy zajęć dydaktycznych na dywanie, przy stolikach i z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci czuły się w szkole bardzo dobrze i świetnie się bawiły, a o dobre humory przez cały czas dbał ich przyjaciel królik.

W tym samym czasie odbyło się spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły, wychowawcami klas młodszych i przedstawicielami rodziców, których dzieci rozpoczęły naukę w szkole w wieku sześciu lat. Pani dyrektor zapoznała rodziców z procedurami i warunkami rekrutacji sześciolatków w roku szkolnym 2016/2017 oraz przedstawiła bogatą ofertę edukacyjną placówki (m.in. udział szkoły w licznych programach, projektach, w organizacji wielu imprez, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi). Dyrektor Alicja Raczyńska poinformowała rodziców o bardzo dobrym przygotowaniu szkoły i nauczycieli do przyjęcia dzieci sześcioletnich tak, by nauka dla nich była łatwiejsza, łączyła się z zabawą, a jednocześnie była interesująca i efektywna. Rodzice mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań oraz zwiedzenia budynku placówki, gdzie ich dzieci będą zdobywać wiedzę, bawić się i rozwijać. Następnie rodzice zostali zachęceni do przyjrzenia się zajęciom dzieci.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Alicja Raczyńska jeszcze raz podziękowała gościom za przybycie i zaprosiła sześciolatki do wstąpienia w poczet uczniów w następnym roku szkolnym. Każde dziecko otrzymało drobny upominek. Rodzice natomiast otrzymali folder promujący szkołę oraz deklarację, która umożliwi i ułatwi podjęcie ważnej decyzji o wcześniejszym posłaniu dziecka do szkoły.

Dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci były zadowolone i zafascynowane nowymi przeżyciami. Niechętnie opuszczały szkołę.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom oraz ich Pociechom za przybycie do szkoły.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Anna Dudek, Jacek Rafalski

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl