Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym

17.02.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najciekawsze, styczniowe informacje z życia Szkoły Podstwowej w Tychowie Starym.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka
Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli do szkoły 15 stycznia 2016 roku, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W pierwszej części uroczystości na tle pięknej scenografii dzieci zaprezentowały wzruszające wiersze o babci i dziadku oraz piosenki. Montaż słowno-muzyczny rozpoczął taniec dziewczynek do utworu „The Entertainer” S. Joplin. Dziewczynki zatańczyły również do utworu „Kankan” z operetki „Orfeusz w piekle-Offenbach”, a następnie wszyscy wykonali „Taniec węgierski” Brahmsa.W kolejnej części artyści (wnukowie) wystąpili w Koncercie Życzeń. Wspaniałe życzenia pełne ciepła i wdzięczności oraz prezentowane utwory z lat młodości dziadków sprawiły gościom wiele radości. Na koniec dzieci zaśpiewały najukochańszym babciom i dziadkom „Sto lat” oraz wręczyły im prezenty. Pani dyrektor Beata Witkowska złożyła kochanym dziadkom serdeczne życzenia i pogratulowała wspaniałych pociech. Podziękowała dzieciom, ich wychowawczyni pani Anecie Kruk oraz pani Karolinie Lucińskiej za przygotowanie pięknej uroczystości.

Bal karnawałowy
Tradycyjnie tuż przed feriami, 16 stycznia 2016 roku odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Uczniom naszej szkoły do tańca przygrywał pan Dariusz Derlatka. Najmłodsi nie zawiedli, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spidermanów, czarodziejek, motyli, biedronek itp. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo-muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami. Zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek ufundowany przez  Radę Rodziców. Na zakończenie pani dyrektor Beata Witkowska  podziękowała wszystkim osobom, które zorganizowały to przedsięwzięcie i stwierdziła, że  nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów.

Biwak
Tegoroczne ferie zimowe rozpoczął w dniach 18 i 19 stycznia 2016 roku biwak szkolny. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas IV-VI. Pierwszego dnia, wykorzystując zimową aurę, dzieci uczestniczyły w wyścigu saneczkowym, slalomie między pachołkami i innych zabawach na śniegu. Podczas zabaw wykazały się dużą sprawnością fizyczną i właściwą współpracą w grupie. Uczestnicy biwaku chętnie bawili się przy muzyce. W kolejnym dniu dzieci brały udział w różnorodnych konkursach i zabawach ruchowych (bieg po buty, bieg kelnera, bieg z balonami i zabawa „Kto ma więcej piegów”). Nie można pominąć konkursu plastycznego „Zimowe krajobrazy”, którego wytwory przyozdobiły korytarz szkolny. Dużo frajdy i radości sprawił dzieciom konkurs na scenkę kabaretową „Na biwaku” oraz nauka tańca o nazwie belgijka. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Zwycięscy konkursów klasowych  zostali  nagrodzeni upominkami rzeczowymi, które wręczyła im pani dyrektor Beata Witkowska, dziękując  wszystkim nauczycielom zaangażowanym w  to przedsięwzięcie.

Tekst: Dorota Niewczas
Foto: Ewelina Zwolińska, Aldona Obara, Katarzyna Rokita

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl