Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym

15.02.2016 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Prezentujemy najciekawsze wydarzenia dwóch z ostatnich miesięcy ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym.

 

 

 

Zabawa karnawałowa

Piątek 15 stycznia był dniem szczególnym w Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym, ponieważ odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich zabawa karnawałowa. Przybyły na nią dzieci z klas młodszych przebrane w różnobarwne bajkowe stroje, uczniowie klas starszych, rodzice i wychowawcy. Od godziny 14.00 udekorowany karnawałowo korytarz wypełnił się uczniami, którzy wyśmienicie bawili się  w rytmie ulubionych piosenek. Czas szybko płynął, a nikogo nie trzeba było namawiać do wspólnych pląsów. Wielu emocji dostarczyły konkursy m.in. taniec z miotłą i balonami, łamańce językowe, wybór króla i królowej balu. Podczas imprezy był także przygotowany przez rodziców poczęstunek, dzięki któremu uczestnicy mogli nabrać energii do dalszej zabawy.  Po zakończonej choince wszyscy uśmiechnięci i pełni wrażeń wrócili do domu, by rozpocząć zimowe ferie.

Ferie na lodowisku

Uczniowie naszej szkoły propagują różne formy spędzania wolnego czasu.  Jedną z nich jest doskonalenie, a dla niektórych nauka, jazdy na łyżwach. W tym celu grupa uczniów z klas IV-VI oraz absolwentów  w ferie zimowe pojechała na lodowisko do Skarżyska-Kamiennej.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu tym bardziej, że pogoda również dopisała.

Dla Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Ta wspaniała uroczystość odbyła się w szkole 5 lutego 2016r. Na wstępie pani dyrektor Renata Błędzińska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Uroczystość uświetnił również  występ miejscowego zespołu ludowego „Tychowianie”.  Po występie  babcie i dziadkowie obdarowani zostali pięknymi, własnoręcznie wykonanymi  upominkami. Spotkaniu towarzyszyła odświętna i podniosła atmosfera oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Sejm”.  Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości, za co należą im się słowa podziękowania.

„Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska” . Teatrzyk profilaktyczny w naszej szkole.

8 lutego 2016r. Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym gościła aktorów Studia Artystycznego „Magik” z Białegostoku, którzy przed całą społecznością szkolną zagrali spektakl profilaktyczny pt. „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska”. Przedstawienie opowiadało o niemiłym zdarzeniu, które przytrafiło się dobrze wychowanemu zajączkowi Tuptusiowi. Ta pozornie prosta historia miała głębokie przesłanie, mówiące o tym, że w kontaktach z innymi nie można uciekać się do przemocy. Spektakl pokazał dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie zasad dobrego zachowania się w stosunku do innych oraz jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego postępowania. Każdy z pewnością wyciągnął dla siebie jakieś wnioski.

Tekst:  Ewa Derlatka, Ewa Grzelka, Jolanta Węgrzyn
Foto: Ewa Grzelka,  Izabela Matysek, Jolanta Węgrzyn

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl