Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

A w szkołach jasełka

23.12.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Święta tuż za progiem, a po nich bożonarodzeniowy czas. Na drogach pojawią się kolędnicy, w szkołach grane będą jasełka. W niektórych już były.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Trębowcu
Chociaż scenariusz co roku jest podobny, to ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia ma w każdej szkole niezwykły charakter.  Tak było też w Szkole Podstawowej w Trębowcu.

Klasowe wigilie, kolędowanie, życzenia  wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Jego dopełnieniem  były jasełka, w których dzieci ogłosiły radosną nowinę o narodzeniu Pana Jezusa.  Melodie kolęd i pastorałek długo jeszcze brzmiały na szkolnym korytarzu.  Dyrektor Krystyna Tomkowska przekazała życzenia uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły.

Jasełka przygotowane zostały pod kierunkiem katechetki Bożeny Dróżdż. O oprawę muzyczną zadbała Małgorzata Rokita, a plastyczną Monika Łęcka.

Tekst:  Anita Staszałek
Foto: Magdalena Bernatek

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
W piątek, 18 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które zaprezentowali uczniowie z klasy trzeciej i czwartej. Nad oprawą słowno – muzyczną czuwały panie Aldona Obara i Kazimiera Sobczyk. Piękna i oryginalna dekoracja z hasłem Rodzi się miłość przyciągała uwagę wszystkich oglądających. Uczniowie ujmująco odegrali role świętej Rodziny, Mędrców ze Wschodu, pastuszków, aniołków i zbója. Całość występu uświetnił śpiew czterech dziewczynek z chórku szkolnego. Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości brali udział zaproszeni mieszkańcy Tychowa Starego i Ostrożanki. Wszyscy ze wzruszeniem oglądali występy i podziwiali dziecięcy chór. Na zakończenie zarówno aktorzy jak i oglądający włączyli się w śpiew znanych i lubianych kolęd.

Po przedstawieniu pani dyrektor Beata Witkowska podziękowała dzieciom oraz ich opiekunom za wspaniałe przedstawienie i złożyła wszystkim zgromadzonym ciepłe życzenia świąteczne: cudownych, szczęśliwych chwil spędzonych w gronie rodzinnym, a w nadchodzącym Nowym Roku jak najmniej trosk i kłopotów.
Inscenizacja jasełek wprowadziła wszystkich w świąteczną atmosferę.

Tekst: Dorota Niewczas
Foto: Ewelina Zwolińska

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl