Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Listopad w przedszkolu

10.12.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Listopadowe wieści z Publicznego Przedszkola w Mircu.

 

 

 

 

Występ cyrkowy
Kolejny raz do mirzeckiego przedszkola zawitali artyści objazdowej grupy cyrkowej „O’ Bimbolando”. Działo się to 10 listopada.  Cyrkowcy zaprezentowali się w żonglerce, gimnastyce artystycznej, tresurze zwierząt oraz iluzji. Gwoździem programu okazał się taniec z wężem i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że był to pyton królewski. Niezwykłe widowisko z udziałem artystów cyrkowych sprawiło dzieciom ogromną radość i wzbudziło w nich wiele pozytywnych emocji.

Na ludowa nutę
Pod takim właśnie hasłem  17 listopada w przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie z miejscowym folklorem, bowiem przedszkolaków odwiedził w tym dniu zespół ludowy „Trębolanki” wraz z instruktorem muzycznym Piotrem Gąsowskim. Artyści przybliżyli maluchom kulturę ludową naszego regionu. Zaprezentowali się w regionalnych strojach i wykonali kilka ludowych piosenek. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem przy dźwiękach wesołej muzyki. Serdecznie dziękujemy artystkom zespołu „Trębolanki” oraz Piotrowi Gąsowskiemu za wspaniałą oprawę muzyczną spotkania.

Czytające przedszkole
W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w przedszkolu od kilku lat trwa codzienne głośne czytanie. Tym razem znane i mniej znane bajki dzieciom z grupy „Biedronki” czytali rodzice.  Byli wśród nich: Agnieszka Dzik, Izabela Gizan, Magdalena Franecka, Agnieszka Stompor, Aneta Stasiak, Tomasz Kuźdub oraz Małgorzata Mytnik. „Bajkowe spotkania” stanowiły dla maluchów miłą odmianę i mamy nadzieję, że wzbudziły w nich potrzebę obcowania z książką. Kierujemy podziękowania do aktywnych rodziców za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Dzieci lubią misie
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija.  W przedszkolu wszystkie misie miały nawet swoje święto, bowiem 25 listopada przypada Światowy Dniu Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie maluchy przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami. Towarzyszyły im one przez cały dzień: w czasie zabawy, zajęć, rysowania, a nawet leżakowania.  Dzieci wysłuchały fragmentu książki „ Kubuś Puchatek”, a na koniec każdy przedszkolak wykonał portret swojego pluszowego przyjaciela.

Andrzejki
Andrzejkowe wróżby są nieodzownym elementem magicznego wieczoru w wigilię św. Andrzeja. Z tej właśnie okazji przedszkolaki wzięły udział w zabawie tanecznej połączonej z wróżbami. Było wróżenie za pomocą kart przeznaczenia, wyciąganie losów szczęścia i wróżba z butami. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku i ciasteczek z niespodzianką. Gdy już wszyscy zaspokoili swoją ciekawość, dźwięki skocznej muzyki zaprosiły ich do wspólnego tańca. Był to niezwykły dzień dla przedszkolaków, pełen magii i wesołej zabawy. Tylko czy te wróżby się spełnią?

Tekst i foto: Regina Stachowicz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl