Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Filatelistyczny Oskar trafił do Tychowa Starego

27.11.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

7 listopada w Warszawskim kinie „Wisła” miała miejsce uroczysta gala, na której wręczano wyróżnienia „Prymus” zwane również filatelistycznymi Oskarami dla najbardziej zasłużonych dla rozwoju polskiej filatelistyki w roku 2015. Jedna ze statuetek przedstawiających Nike z Samotraki trafiła w ręce Ali Bonio z Tychowa Starego.

 

Polska Kapituła Filatelistyki przyznała wyróżnienia w 7 kategoriach. Pani Ala Bonio, nauczycielka z Tychowa Starego, otrzymała „Prymusa” „Za szczególne osiągnięcia w pracy z młodzieżą”. A osiągnięć Koło Filatelistyczne z Tychowa Starego ma co niemiara. Podopieczni Ali Bonio wystawiają swe eksponaty na najbardziej prestiżowych wystawach w kraju i wracają z nich ze złotymi i srebrnymi medalami. Znaczek zaprojektowany przez Gabrielę Pomorską, obecnie uczennicę gimnazjum, został w minionym roku wydany przez Pocztę Polską. Inna gimnazjalistka – Aleksandra Barszcz, należąca podobnie jak Gabrysia od czasów szkoły podstawowej do grona tychowskich filatelistów, to jedna z najbardziej utytułowanych miłośniczek znaczków w Polsce. W roku 2015 Polska Kapituła Filatelistyczna nominowała ją do czołowej trójki w kraju w kategorii „Prymus – Junior”. Z Oli pani Ala jest szczególnie dumna. Obecnie Alksandra Barszcz uczęszcza do Gimnazjum Publicznego w Mircu i należy do Koła Filatelistycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Integracji w Mircu.

Koło Filatelistyczne z Tychowa Starego wyróżnia się w kraju szeregiem inicjatyw i działań propagujących tak niezwykle popularne w niedalekiej przeszłości hobby milionów Polaków. Prace uczniów z Tychowa Starego są regularnie zamieszczane na łamach „Filatelisty”.

Zbieranie znaczków ma niezwykłe walory poznawcze i wychowawcze, o czym doskonale wie laureatka „Prymusa” Ala Bonio. Jej wieloletnie zaangażowanie w rozwój filatelistyki i przede wszystkim w rozwój pasji jej młodych podopiecznych doceniła Polska Kapituła Filatelistyczna, wręczając najwyższe wyróżnienie – filatelistycznego Oskara.

Gratulujemy.

Tekst: Jacek Rafalski
Foto: Włodzimierz Seliga

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl