Piątek, 3 lipca 2020
imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

Strona główna

Zakończenie realizacji inicjatywy lokalnej w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym

08.09.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Tychów Stary

Grupa inicjatywna mieszkańców Tychowa Startego w br. złożyła wniosek do Urzędu Gminy w Mircu na realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej zatytułowany „Wyposażenie sceny widowiskowej w sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający w sali tradycji Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym”.

 

 

Wniosek został pozytywnie zaopiniowany i z inicjatorem panem Michałem Płusą podpisana została stosowna umowa. W Szkole Podstawowej w Tychowie Starym od 1995 roku funkcjonuje sala tradycji, która jest miejscem spotkań nie tylko dzieci i młodzieży, ale również mieszkańców Tychowa Starego, Ostrożanki i okolicznych miejscowości. Odbywają się tu wszystkie ważne uroczystości państwowe, występy artystyczne, spotkania, prelekcje, pokazy, konkursy, festiwale, przeglądy itp. Poprzez intensywne i wieloletnie użytkowanie scena uległa znacznemu zniszczeniu, a co za tym idzie wymagała remontu. W równie złym stanie było oświetlenie sceny i nagłośnienie. Dzięki realizacji inicjatywy lokalnej wszystkie założone we wniosku cele zostały zrealizowane i  przebiegły zgodnie  z  przyjętym  harmonogramem.

Został zakupiony sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, wykonano montaż i konfigurację oświetlenia oraz nagłośnienia. Przeszkolono osoby do jego obsługi. Przeprowadzono renowację kurtyny i podłoża sceny. Modernizacja sceny przyczyni się do poprawy jakości prezentacji artystycznych, wpłynie w sposób znaczący na rozwój społeczny i integrację naszego regionu. Realizacja inicjatywy stworzyła właściwe warunki na zajęcia dramowe teatrzyku szkolnego „Al” oraz występy artystyczne dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tekst i foto: Anna Piątek

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl