Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Spotkanie przedszkolaków z leśniczym

29.10.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W miniony piątek mirzeckie przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Nadleśnictwa Starachowice.

 

 

 

Las to miejsce niezwykłe, ale by się o tym przekonać, trzeba go lepiej poznać i zrozumieć. Potrafimy doskonale czerpać z niego korzyści, lecz nie zawsze traktujemy go z należnym mu szacunkiem. Świadczą o tym piętrzące się przy leśnych ścieżkach góry śmieci, wjeżdżające na teren lasu samochody, sterczące kikuty drzew pozostałe po pożarze i zniszczona grzybnia w porze jesiennego grzybobrania. Nie brakuje nam pomysłowości w tym względzie, a mimo to wciąż bije dla nas „ zielone serce przyrody”. W trosce o przyszłość ekosystemu leśnego mirzeckie przedszkolaki z grupy „Biedronki” już teraz rozpoczęły edukację przyrodniczą z wyżej wymienionego zakresu, by żyć z przyrodą w zgodzie, a przede wszystkim jej nie szkodzić.

W miniony piątek maluchy odwiedzili niezwykli goście: Anna Stępień oraz leśniczy Nadleśnictwa Starachowice - Tomasz Borcuch. Opowieści o lesie i jego mieszkańcach cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych. Barwne fotografie pomogły im rozpoznać różne gatunki zwierząt.  Okazało się, że rezolutne 4-latki dużo wiedzą zarówno o środowisku leśnym jak i o zwyczajach mieszkańców lasu, czym wzbudziły podziw dorosłych uczestników spotkania. „Biedronki” poznały charakter pracy leśniczego, zasady ochrony przyrody oraz niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać lasom ze strony człowieka. W nagrodę za aktywność wszystkie dzieci otrzymały z rąk przedstawicieli nadleśnictwa książeczki do kolorowania tematycznie związane z lasem.

To owocne spotkanie dostarczyło przedszkolakom wielu miłych wrażeń. Mamy również nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże im traktować gospodarzy lasu z szacunkiem, jak również pomoże zapamiętać to, że człowiek tylko czasem bywa w lesie gościem.

Serdeczne dziękujemy Annie Stępień oraz Tomaszowi Borcuchowi z Nadleśnictwa Starachowice za ciekawą lekcję przyrody.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl