Czwartek, 13 sierpnia 2020
imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

Aktualności

Otwarcie remizy OSP w Trębowcu

20.10.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Trębowiec

Trwający trzy lata gruntowny remont remizy OSP w Trębowcu dobiegł końca i można było dokonać jej uroczystego poświęcenia i otwarcia. Działo się to w minioną niedzielę, 18 października 2015r.

 

 

W 2013 roku Urząd Gminy w Mircu zlecił opracowanie dokumentacji technicznej związanej z remontem budynku OSP w Trębowcu. Projekt wykonany przez firmę „Nor Pol” ze Starachowic kosztował 9 700 zł. Remont rozpoczęto w 2013 roku od wymiany konstrukcji dachu oraz jego poszycia. Eternit zastąpiono blachodachówką. Prace wykonała skarżyska firma „CezBud” za kwotę 42 589 zł.

W 2014 roku wykonano dalszą część remontu: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie budynku, wymianę podłóg, tynków wewnętrznych, instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, grzewczej oraz remont sanitariatów. Całość prac wartych ok. 350 tys. zł  została zakończona w kwietniu 2015 roku.

26 marca 2014r. jednostka w Trębowcu otrzymała samochód pożarniczy średni Renault G230 za kwotę 46.440 zł (20 358 zł pochodziło z funduszu sołeckiego Trębowca, a 26 082 zł z budżetu gminy Mirzec).

Na uroczystość otwarcia i poświęcenia budynku OSP przybyli: zastępca wójta Dariusz Stachowicz, przewodniczący Mirosław Seweryn, prezes ZOSP powiatu starachowickiego Jan Kosiela, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach brygadier Janusz Tasak, członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Tadeusz Sobczyk, komendant gminny OSP Paweł Staszałek, obecni i byli radni, pracownicy Urzędu Gminy w Mircu, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Mirzec oraz mieszkańcy Trębowca.

Przybyłych na uroczystość przywitał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębowcu Sławomir Paszkowski. Następnie remizę poświęcił ks. kanonik Daniel Kobierski. Po nim sołtys i zarazem radny Trębowca Stanisław Seweryn złożył podziękowania księdzu Kobierskiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu strażackiego, remontu i wyposażenia remizy w meble: staroście Dariuszowi Dąbrowskiemu, byłemu wójtowi Markowi Kukiełce, wójtowi Bogusławowi Nowakowi, jego zastępcy Dariuszowi Stachowiczowi, przewodniczącemu Rady Gminy w Mircu Mirosławowi Sewerynowi, wiceprzewodniczącemu rady Janowi Zawiszy, radnym, radzie sołeckiej Trębowca, pracownikom Urzędu Gminy w Mircu: sekretarz Marcie Ziomek, skarbnikowi Wandzie Węgrzyn, inspektorowi ds. OC i OSP Andrzejowi Kutwinowi, Agnieszce Kukli, Sławomirowi Płanecie, Małgorzacie Podsiadło, Ryszardowi Nowakowi, Michałowi Górnickiemu oraz wszystkim, pomagającym w wyremontować obiekt OSP. Znalazły się również słowa podziękowania dla prezesa Sławomira Paszkowskiego i komendanta OSP w Trębowcu Krzysztofa Gralca oraz dla zespołu „Trębolanek”.

Po wystąpieniu sołtysa Trębowca głos zabrali kolejno: zastępca wójta Dariusz Stachowicz, który przeskazał zgromadzonym pozdrowienia od wójta Bogusława Nowaka i słowa gorących podziękowań za wsparcie w trudnych chwilach choroby, przewodniczący Mirosław Seweryn, były wójt Marek Kukiełka, który zaprezentował zdjęcie z otwarcia remizy w 1974r., oraz prezes Jan Kosiela, po czym wszyscy zgromadzeni na uroczystości udali się do remizy na obiad. W jego trakcie wystąpiły„Trębolanki” ze swym kierownikiem artystycznym Piotrem Gąsowskim. Wieczorem bawiono się na dyskotece zorganizowanej w garażu strażnicy.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

 


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl