Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Dzień Edukacji Narodowej w szkołach gminy Mirzec - ślubowania pierwszoklasistów

28.10.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Dzień Edukacji Narodowej zwany również Dniem Nauczyciela upłynął w szkołach naszej gminy pod znakiem ślubowań pierwszaków.

 

 

 

Zespół Szkół w Mircu
Ślubowanie rozpoczęły dwie klasy pierwsze z podstawówki. Nim jednak do tego doszło zaprezentowały się w dwóch piosenkach. Licznie zgromadzeni rodzice z dumą spoglądali na swoje pociechy, które zaliczyły rewelacyjny występ. Przemawiały obydwie panie dyrektorki. Jako pierwsza, na samym wstępie uroczystości głos zabrała wicedyrektor zespołu Iwona Gralec. Dyrektor Zespołu Szkół w Mircu Alicja Raczyńska krótkie przemówienie wygłosiła tuż przed samym aktem ślubowania i pasowania uczniów, co uczyniła ołówkiem jak z baśni.

Gimnazjaliści ślubowali dzień później.
Uroczystość poprowadziła przewodnicząca szkolnego samorządu Agata Kunecka oraz Milena Błach. Przemawiały również obydwie panie dyrektor: Alicja Raczyńska i jej zastępczyni Iwona Gralec. Do ślubowania wystąpili na środek przedstawiciele trzech klas pierwszych i złożyli je przed sztandarem szkoły. Po tym uroczystym akcie pierwszaki wręczyły kwiaty nauczycielom i rodzicom, po czym ich delegacja udała się do kącika patronów szkoły, by złożyć u stóp ich podobizn wiązankę kwiatów od całej szkolnej społeczności. Na koniec uroczystości głos zabrali członkowie rady rodziców, którzy przekazali uczniom klas pierwszych skromne upominki i zaprosili na słodki poczęstunek.
Tekst i foto: Jacek Rafalski

Szkoła Podstawowa w Osinach
14 października, w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego w Osinach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy I. W obecności społeczności szkolnej, rodziców i księdza proboszcza Dariusza Maciejczyka, uczniowie klasy I zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w pierwszym miesiącu nauki. Swój pierwszy egzamin zdali doskonale i można było przystąpić do ceremonii. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu państwowego hymnu, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Zofia Siwiec dokonała ich uroczystego pasowania na uczniów. W szeregi szkolnej braci przyjęci zostali: Dominik Gwóźdź, Aleksandra Kołsut, Zofia Kosno, Sofia Niewczas, Lena Olesińska. Klaudia Pawelec, Patrycja skrzydło i Kornel Szczęsny. Pani dyrektor i ksiądz proboszcz złożyli im serdeczne życzenia sukcesów w nauce i zadowolenia ze szkoły. Pierwszoklasiści zostali hojnie obdarowani przez rodziców oraz koleżanki i kolegów Odebrali rónież legitymacje szkolne. Na zakończenie tego niezwykle udanego i emocjonującego dnia czekał ich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ślubowanie było wielkim przeżyciem i pozostanie w ich pamięci na długie lata.

Uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów perfekcyjnie przygotowała  wychowawczyni klasy I – Małgorzata Cichocka. Pomocą służyła jej Iwona Ankurowska oraz rodzice.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak

Szkoła Podstawowa w Gadce
14 października 2015r. w Szkole Podstawowej w Gadce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona - Świętego Jana Pawła II. Już od roku nasza szkoła chlubi się tym imieniem.

Nasi uczniowie pod okiem nauczycieli Beaty Paszkowskiej i Krystyny Kalety przygotowali program artystyczny upamiętniający postać Świętego Jana Pawła II. Treści o życiu i działalności naszego świętego uzupełnione zostały nastrojowymi, refleksyjnymi piosenkami oraz pieśniami. Nie zabrakło „Barki” – ulubionej pieśni Św. Jana Pawła II. Na uroczystość przybyli emerytowani nauczyciele, radni oraz  przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie naszej szkoły są dumni z tego, że są uczniami szkoły noszącej imię Świętego Jana Pawła II.

Program artystyczny uczniowie zaprezentowali w kościele parafialnym w Gadce w niedzielę 18 października 2015r.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój niedzielny czas wolny na wysłuchanie naszych uczniów.

Tekst: Beata Paszkowska
Foto: Anna Staszałek

Szkoła Podstawowa w Jagodnem
26 października 2015 roku w SPzOI w Jagodnem odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I. W poczet bractwa szkolnego przyjęto 10 uczniów. Nim się jednak to stało, kandydaci na uczniów zaprezentowali swoje umiejętności, których nauczyli się podczas dwumiesięcznego pobytu w placówce. Przedstawili program artystyczny pt. „Jesteśmy już uczniami - jesienna cza-cza”. Otrzymali gromkie brawa i wspaniałe upominki od Samorządu Szkolnego i Rady Rodziców.

Po uroczystym pasowaniu,  dyrektor Beata Stefańska odczytała list od wójta gminy Bogusława Nowaka skierowany do pierwszoklasistów i ich rodziców. Następnie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Tekst: Jolanta Zawisza
Foto: Maria Bernatek

Szkoła Podstawowa w Trębowcu
Dziewięcioro pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu złożyło uroczyste ślubowanie, po którym dyrektor szkoły Krystyna Tomkowska pasowała ich na uczniów.

22 października 2015 roku do grona uczniowskiej braci dołączyli: Paulina Biernacka, Marysia Bodera, Dawid Grzebuła, Paweł Mundzik, Michał Potrzeszcz, Dawid Rafalski, Filip Rosiński, Jakub Rosiński i Mateusz Stępień.

Piękną uroczystość ślubowania przygotowała wychowawczyni Irena Stachowicz wraz z rodzicami.
Tekst i foto: Anita Staszałek 

Szkoła Podstawowa w Małyszynie
27 października 2015 r. w Szkole Podstawowej w Małyszynie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej.
Uroczystość rozpoczęła  dyrektor Katarzyna Rychlik, która serdecznie powitała rodziców,  nauczycieli i uczniów szkoły.
Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię Katarzynę Strabanik zaprezentowali program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniałym występem uczniowie udowodnili, że gotowi są do sumiennej pracy w szkole. Następnie przed wszystkimi zgromadzonymi dzieci złożyły ślubowanie. Pasowania dokonała dyrektor Katarzyna Rychlik,  z dumą przyjmując dzieci do grona uczniów naszej szkoły.

W poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Małyszynie włączeni zostali: Wiktor Aleks, Zuzanna Barszcz, Maciej Cholewa, Oliwia Jaśkiewicz, Aleksander Kozieł, Maria Kozik, Zuzanna Majchrzyk, Wiktoria Michta, Maja Milanowska, Julia Okrutny, Julia Olszewska, Klaudia Surdy, Piotr Wąsik, Dominik Wroński, Mikołaj Zięba.

Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne podarunki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Ten bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.  Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, aby czas spędzony w naszej szkole przepełniony był radością zdobywania wiedzy i poznawania  świata.

Tekst: Katarzyna Strabanik
Foto: Aneta Kozieł, Bożena Zielińska

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
29 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym odbyła się niecodzienna uroczystość  -  ślubowanie i pasowanie na uczniów 18 dzieci z klasy I.

W tym doniosłym wydarzeniu brała udział nie tylko społeczność szkolna, ale także rodzice uczniów klasy pierwszej, radny i sołtys wsi Jan Myszka oraz przewodniczący Rady Rodziców Mirosław Niewczas. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Ewy Szot oraz Izabeli Stachowicz (oprawa muzyczna). W zabawny i humorystyczny sposób przedstawili swoje wady i zalety. Na tle pięknej i barwnej dekoracji zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Swój debiutancki szkolny egzamin pierwszoklasiści zdali na szóstkę.

Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia przez panią dyrektor Beatę Witkowską, ukoronowany wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Najmłodsi uczniowie szkoły zostali włączeni w poczet braci uczniowskiej, a byli to: Łukasz Cieciora, Jędrzej Dygas, Lena Gostomska, Zuzanna Gwóźdź, Aleksander Hamrol, Kamila Kiepas, Kacper Kurek, Natalia Kutera, Weronika Lucińska, Maciej Michalczak, Patryk Płusa, Bartosz Przygoda, Maja Sikora, Zuzanna Surdy, Julia Swat, Natalia Zaręba, Hubert Zatorski i Anna Zięba.

Następnie pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty. Upominki wręczyli przewodniczący Rady Rodziców Mirosław Niewczas oraz radny Jan Myszka. Wiele ciepłych słów skierował do dzieci przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dawid Kruk. O uczniach z klasy pierwszej nie zapomnieli także starsi koledzy z klasy drugiej. Pod opieką pani Doroty Niewczas przedstawili krótki program artystyczny i dali młodszym kolegom upominki. Ostatnim punktem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ślubowanie było dla wszystkich wielkim przeżyciem i pozostanie w pamięci na długie lata.

Tekst: Dorota Niewczas

Foto: Aneta Kruk

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl