Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Osinach

12.10.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Za nami pierwszy powakacyjny miesiąc nauki. W tym czasie w Szkole Podstawowej w Osinach działo się wiele ciekawych rzeczy. Przedstawiamy ich krótki przegląd.

 

 

 

Akcja „Bezpieczna Szkoła przy Drodze”
Uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej w Osinach uczestniczyli w widowiskowej i pouczającej akcji „Bezpieczna Szkoła przy Drodze”, która odbyła się w ubiegłym tygodniu przy ulicy Piłsudskiegow Starachowicach. Ogółem wzięło w niej udział ponad 270 uczniów z różnych szkół. Głównym celem, który przyświecał organizatorom, był profilaktyczny pokaz i uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w drodze do i ze szkoły. Uczestnicy bezpośrednio mogli zaobserwować, jaka jest droga hamowania w zależności od rodzaju pojazdu, widoczność osób znajdujących się blisko pojazdu z pozycji kierowcy a także skutki stania lub poruszania się blisko pasa ruchu w czasie, gdy mija nas kilkudziesięciotonowa ciężarówka. Uczniowie mieli również okazję wejść do środka i obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego i karetki pogotowia czy też nacisnąć głośny klakson samochodu ciężarowego.

Zakładem odpowiedzialnym społecznie za akcję była firma MAN, która zadbała również o bezpieczeństwo najmłodszych. Firma ufundowała dla wszystkich uczestników kamizelki odblaskowe, które dzieci są teraz zobowiązane nosić w drodze do i ze szkoły. Akcja realizowana była we współpracy z policją, redakcją „Transportu Polskiego” oraz Urzędem Miasta w Starachowicach. Na koniec organizatorzy wręczyli uczniom słodkie upominki.

Sprzątanie Świata
Jak co rok uczniowie naszej szkoły pod opieką Anety Stasiak przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata 2015. Z wielkim zaangażowaniem porządkowali teren przyszkolny.

Spotkanie z przyrodnikiem.
23 września na zaproszenie pani Doroty Tomaszewskiej szkołę odwiedził Sebastian Sobowiec – przyrodnik, pisarz książek przyrodniczych, autor wielu przewodników oraz współzałożyciel Towarzystwa Ochrony Przyrody „Ostoja” w Sandomierzu. Przeprowadził on z uczniami pogadankę na temat „Dzikie zwierzęta w naszym otoczeniu”. Dzieci uważnie słuchały i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o wyglądzie, życiu i zwyczajach zwierząt i ptaków, które mogą spotkać w pobliżu domu, w polu, na łące, w lesie czy też nad rzeką. Spotkanie urozmaicały pytania kierowane do uczniów. Za prawidłowe odpowiedzi „znawcy przyrody” otrzymywali od naszego gościa drobne upominki.

Dzień Chłopaka
W tym roku obchodzony był pod znakiem aktywności i dobrej wspólnej zabawy poza terenem szkoły.

Dzieci z klas 0-III świętowały w „Bajkolandii” w Starachowicach. Czekało tam na nie wiele atrakcji: trampoliny, bajkowe domki, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, samochody napędzane siłą własnych mięśni oraz maszyny do gier zręcznościowych. Wszyscy mogli wyszaleć się do woli, a uśmiechnięte twarze świadczyły o dobrej zabawie. W opiece nad dziećmi bardzo pomogli rodzice, za co serdecznie im dziękujemy.

Uczniowie z klas IV-VI odwiedzili Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Zwiedzili budynek oraz garaże z samochodami i sprzętem gaśniczym. W ten sposób mogli z bliska przyjrzeć się trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Wyprawę zakończył pobyt na miejskim basenie.

Koleżanki obdarowały swoich klasowych chłopaków drobnymi upominkami i na godzinach wychowawczych przygotowały słodki poczęstunek. Aby uatrakcyjnić to święto, zaprosiły kolegów do wspólnych konkursów i zabaw.

Niezwykła lekcja przyrody – myśliwy w szkole.
Na początku października w szkole gościliśmy Zygmunta Roka, zaprzyjaźnionego myśliwego z Koła Łowieckiego Nr 1 „Łoś” w Starachowicach. Podczas spotkania z uczniami klas starszych interesująco opowiadał o pracy myśliwych w lesie oraz o łowieckich zwyczajach. Dzieci poszerzyły swą wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Organizatorką imprezy była Aneta Stasiak.

Tekst i zdjęcia:  Jacek Królak, Alina Dudek, Ewa Nowak, Aneta Stasiak, Iwona Ankurowska, Ewa Nowak

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl