Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Strona główna

Piłkarski Memoriał Mirosława Cedry

12.10.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

W sobotę i w niedzielę, 10 i 11 października br., na mirzeckim orliku rozegrano Memoriał Mirosława Cedry.

 

 

 

Turniej zorganizowany przez Mirzeckie Towarzystwo Sportowe „Leonard” poświęcony był wieloletniemu radnemu gminy Mirzec, pasjonatowi i animatorowi sportu, związkowcowi, a przede wszystkim wspaniałemu człowiekowi, który zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 21 listopada  2012 roku w wieku 53 lat. Zapamiętaliśmy go jako niezwykle dobrego, uczynnego,  skromnego, ambitnego i pracowitego człowieka. Mirosław Cedro mieszkał w miejscowości Mirzec Malcówki i przez 4 kadencje  w latach 1994-2010 godnie reprezentował mirzecką społeczność w Radzie Gminy w Mircu. Był  założycielem Ludowych Zespołów Sportowych w naszej gminie, które przez długie lata sam społecznie prowadził i aktywnie  zabiegał o środki finansowe na ich działalność. Większość prac wykonywał bezinteresownie. Cechowała go zdolność łączenia ludzi wokół problemów, jakie należało rozwiązać dla dobra lokalnej społeczności. Aktywnie zabiegał o wszelkiego rodzaju działania zmierzające do polepszenia warunków życia. Był wielkim  patriotą, bardzo dbał o kościół  i cmentarz parafialny w Mircu. To między innymi dzięki jego działaniom w mirzeckiej świątyni zawisła tablica upamiętniająca postać ks. Romana Kotlarza. Jego dewizą  życiową była miłość Boga, dbałość  o rodzinę i miłość bliźniego.  Był przykładnym mężem i ojcem dla swojej rodziny. Żył i działał dla dobra społeczności lokalnej w myśl słów Jana Pawła II: „Życie to czas, który został nam podarowany i w którym każdy z nas staje wobec wyzwania, jakie niesie samo życie: to wyzwanie polega na znalezieniu swojego celu, prze­znaczenia i na walce o nie”.

Memoriał trwał dwa dni. Wzięło w nim udział 8 drużyn z gminy Mirzec. W sobotę rozegrano część grupową. W niedzielę modlono się za duszę śp. Mirosława na mszy odprawionej w Dniu Papieskim przez ks. kanonika Daniela Kobierskiego i ks. wikarego Dariusza Jasińskiego, w trakcie której zamiast kazania wierni usłyszeli pieśni poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II w wykonaniu „Trębolanek” i prowadzącego je Piotra Gąsowskiego.

Po mszy przybyli na nią byli i obecni samorządowcy oraz rodzina zmarłego udali się na cmentarz, by pomodlić się za duszę Mirosława Cedry i złożyć na jego grobie wiązanki.

O godzinie 12.00 rozegrano półfinały turnieju oraz mecz towarzyski pomiędzy drużynami Samorządowców i Oldbojów. O włos lepsi okazali się Oldboje.

Pasjonujący finał pomiędzy drużyną Tychowa Nowego i Gadki zakończył się remisem 2:2 i konieczna była dogrywka, w której rzuty karne lepiej strzelali zawodnicy Tychowa Nowego i to oni sięgnęli po pierwszy w historii zawodów tytuł. Nagrody wręczali: prezes MTS „Leonard” Andrzej Strzelec, zastępca wójta gminy Mirzec Dariusz Stachowicz, przewodniczący rady Mirosław Seweryn, przewodniczący komisji sportu Jan Raczyński, wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz oraz członkowie zarządu stowarzyszenia. Zawody sędziował jeden z pomysłodawców turnieju Przemysław Strabanik.

Końcowa klasyfikacja

Półfinały
Gadka – Małyszyn 2:1
Ostrożanka – Tychów Nowy 1:5

Mecz o III miejsce
Ostrożanka – Małyszyn 3:2

Finał
Tychów Nowy – Gadka 2:2 (karne 3:1)

1.Tychów Nowy
2. Gadka
3. Ostrożanka
4. Małyszyn
Najlepszy bramkarz – Bartosz Działak (Gadka). Król strzelców – Jakub Niedziela (Gadka).

Tekst: Anna Piątek, Jacek Rafalski
Foto: Mirosław Seweryn, Jacek Rafalski

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl